WRZUĆ SŁODZIAKA DLA DZIECIAKA ORAZ ŚWIĄTECZNEGO PRZYSMAKA

Zajęcia w bibliotece

Dzień misia w bibliotece

Dzień Postaci z Bajek

„Zdrowe zęby mam, bo zawsze o nie dbam”

Zdrowia dodadzą ci warzywa i owoce

Wrzesień 2019

W dniu 25.09.2019 w bibliotece szkolnej odbyły się zajęcia pt., „Jak dbać o zdrowie?”. Dzieci z klas młodszych wypowiadały się na temat zdrowego stylu życia. Odpowiadały na zadawane pytania zadawane przez nauczyciela. Zostały stworzone plakaty plakaty przedstawiające dobre i złe nawyki odnoszące się do zdrowia. Dzieci rozwiązały krzyżówkę z hasłem.

Book folding-zajęcia warsztatowe

Dnia 23 września 2019 roku grupa uczniów z klasy IV a podarowała „drugie życie” książkom przeznaczonym na makulaturę. Stało się to za sprawą przeprowadzonych w bibliotece  warsztatów book foldingu (z ang. book – książka, fold – zginać, składać).

Uczniowie poprzez odpowiednie składanie kartek stworzyli piękne dzieła, które mogli zabrać ze sobą do domów. Uczestnicy warsztatów wykazali się sporą precyzją i cierpliwością, a praca sprawiła im wiele radości.

Dzień kropki

Dnia 16 września 2019 roku w bibliotece szkolnej obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Uczniowie, nauczyciele, pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować. W naszej szkole najmłodsi uczniowie od samego rana cieszyli się tym dniem! Odbyła się pogadanka na temat książki The Dot, którą napisał Peter Reynolds (opowiada ona o kropce, która zmieniła świat małej Vashti i dziewczynka uwierzyła w siebie). Następnie uczniowie kl. I-III wykonali  kropkowane prace plastyczne, które zostały wyeksponowane w bibliotece szkolnej.

10.12.2018
Dnia 10 grudnia zakończyła się w bibliotece akcja WRZUĆ SŁODZIAKA DLA DZIECIAKA ORAZ ŚWIĄTECZNEGO PRZYSMAKA organizowana  razem ze Stowarzyszeniem Mama w Mieście Koszalin.
Do akcji przyłączyło się 32 osoby. Dzieci przyniosły: zabawki, gry, puzzle, książki, żywność, słodycze.
Dary zostały przekazane do Sztabu Pomocowego przy Stowarzyszeniu Mama w Mieście Koszalin i trafią do dzieci.

25.11.2108
W listopadzie został rozstrzygnięty konkurs związany z obchodami Dnia Pluszowego Misia.
W kategorii miś –maskotka-klasy I nagrody zdobyli w drodze głosowania:
I miejsce:  Julia Blicharz
II miejsce: Tymon Mierzwa
III miejsce: Julia Mayer

W kategorii zakładka do książki- klasy II:
I miejsce: Nadia Cybart, Kalina Tomczyk
II miejsce: Natalia Wieczorek
III miejsce: Julia Wicher
Gratulujemy!!!

25.11.2018

Z okazji obchodów Dnia Pluszowego Misia, który przypada 25 listopada, w bibliotece zostały przygotowane dekoracje i wystawa misiów. Bibliotekę zdobiły również prace uczniów wykonane w ubiegłych latach. Odbył się cykl zajęć plastyczno-czytelniczych. Gościły u nas dzieci z przedszkola, które oprócz wykonania pracy plastycznej głosowały na misie biorące udział w konkursie.

Prace plastyczne wykonali również uczniowie z klasy IIIA.

11.10.2018

Z okazji tygodnia zwierząt 4.10-11.10. 2018 w bibliotece szkolnej odbył się cykl zajęć związany z tym tematem. Dzieci wykonywały prace plastyczne i dowiadywały się ciekawych rzeczy o zwierzętach.

Bookfolding- czyli wykorzystanie starych książek

6.11.2018

26.10.2018

Uczniowie klasy Ia i Ib wraz z wychowawczyniami panią Dorotą Anders i Justyną Jakubczyk- Gęsicką zostali zaproszeni do biblioteki na pasowanie które odbyło się 26 .10.2018 r. Dzieci zostały zapoznane z zasadami wypożyczania, regulaminem biblioteki oraz zaznajomiły się z ,, prośbami książki”. Uczniowie wypowiedzieli słowa przysięgi i zostali pasowani na czytelnika. Po oficjalnej części uczniowie zostali oprowadzeni po bibliotece.

Na zakończenie każde dziecko dostało kartę biblioteczną, z którą mogło przystąpić do wypożyczania książek.

22.10.2018

Dnia 22 października dzieci z przedszkola nr 34  odwiedziły bibliotekę szkolną, aby wziąć udział w „Smoczych warsztatach”.

Dzieci zapoznały się z legendą o „Smoku Wawelskim’, wzbogaciły swoje słownictwo o nowe wyrazy: szewczyk, król, zamek, rycerz.

Przedszkolaki uważnie słuchały tekstu literackiego i chętnie odpowiadały na pytania. Po części teoretycznej z zapałem zabrały się do wykonania pracy plastycznej.

Na zakończenie każdy „znawca smoków” otrzymał kolorowankę.

24.11.2014 r. Spotkanie z pisarką

Wszystkie klasy I-III wzięły udział w spotkaniu z Panią Stanisławą Schreuder, które odbyło się w bibliotece szkolnej. Uczniowie w ciekawy i żartobliwy sposób mogli dowiedzieć się o korzyściach płynących z jedzenia owoców i warzyw. Mogli również wysłuchać fragmentów Jej nowej książki pt. „Kolorowe uśmiechy”. Dziękujemy za piękne dyplomy i drobne upominki przygotowane przez dzieci w świetlicy pod czujnym okiem pani Izabeli Stachery.

5.5.2015 r. Szkolne eliminacje do konkursu recytatorskiego

13 osób z klas I -III wzięło udział w szkolnych eliminacjach do konkursu recytatorskiego „Ptaki, ptaszki i ptaszęta polne”. Niestety tylko dwie osoby mogły reprezentować szkołę. Zadowolone z siebie „ptaszęta” już trenują do następnego występu. Gratulujemy!

18.05.2015 r. 47. Regionalny Turniej Recytatorski „Ptaki, ptaszki i ptaszęta polne”

Nasi reprezentanci: Weronika Bastek i Adrian Zielonka w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej. Oboje recytowali bardzo ładnie, z przejęciem i bez zająknięcia. Zebrali gromkie brawa, niestety w tym roku nie udało się stanąć na podium…