Działalność SKC

20 października 2019 r. była Niedziela Misyjna i tego dnia Szkolne Koło CARITAS przy Szkole Podstawowej Nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Koszalinie, zorganizowało sprzedaż ciast na rzecz misji, a konkretnie na wyposażenie Szkoły Podstawowej prowadzonej przez siostry ze Zgromadzenia Karmelitanek Dzieciątka Jezus w Gitega w Burundi. Wolontariusze sami piekli ciasta, były też zamówione kremówki, które kojarzą się ze świętym Janem Pawłem II, który był misjonarzem naszych czasów. Namioty rozstawił Pan Bartosz Ilecki, który jest w międzynarodowej organizacji Rycerze Kolumba, a ksiądz Andrzej Hryckowian, proboszcz parafii pw. św. Wojciecha w Koszalinie, umożliwił nam sprzedaż ciast na placu przed kościołem. Wolontariusze wraz z Panią Anną Zajączkowską-Żyszkiewicz koordynator  SKC, dzielnie sprzedawali ciasta od 7:30 rano, aż do 16. Pomogli nam Pani Agnieszka Bartosik i Pan Andrzej Siuda. Parafianie okazali się bardzo hojni, bo oprócz pieniędzy za ciasta dawali dodatkowe ofiary. Zebraliśmy rekordową sumę 1.913zł i 8 groszy. Bardzo dziękujemy i prosimy Boga, aby po stokroć wynagrodził wszystkim darczyńcom.
Na wolontariuszy ze SKC i parafian można zawsze liczyć.