KOMUNIKAT w sprawie zdalnego nauczania

Szanowni Państwo Rodzice,

W związku ze zmianą przepisów w sprawie kształcenia na odległość w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Koszalinie informuje, że nadal będziemy wykorzystywać w procesie edukacji wszelkie dostępne środki komunikacji, które nie wymagają osobistego kontaktu ucznia z nauczycielem.

W rozporządzeniu MEN z dnia 20 marca 2020 roku w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie  czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 określono zasady prowadzenia nauczania na odległość
i stworzono możliwości oceniania i klasyfikowania uczniów.

Wobec powyższego:

1. Wychowawcy klas w porozumieniu z Państwem wskażą nauczycielom najdogodniejszą formę kontaktu.
  2. Nauczyciele dokonają modyfikacji programów nauczania w zakresie treści, by zadbać
    o równomierne obciążenie uczniów w poszczególnych dniach tygodnia.
  3. Kształcenie będzie się odbywać przemiennie tzn. z użyciem monitorów ekranowych i bez ich użycia.
  4. Nauczyciele będą informować Państwa i uczniów o sposobie i częstotliwości monitorowania
    i sprawdzania wiedzy i umiejętności oraz o formie i terminach konsultacji z nimi.

Od dnia 30 marca 2020 roku uruchamiamy na stronie szkoły www.sp3.koszalin.pl „Szkolną Platformę Edukacyjną” w celu uporządkowania informacji przekazywanych uczniom przez nauczycieli naszej szkoły.

Dziękuję państwu za wyrozumiałość i pomoc w dotychczasowym zdalnym nauczaniu szczególnie za motywowanie Waszych dzieci a naszych uczniów do tej formy kształcenia.

Mam nadzieję na dalszą dobrą współpracę. Życzę Wszystkim dużo zdrowia i wytrwałości
w pokonywaniu utrudnień  w związku z rozprzestrzenianiem się pandemii.

Renata Sankowska