Odwiedziny niezwykłych gości w klasach 8 a i 8 b

W dniu 10.12.2019 r. odwiedzili nas przedstawiciele CARITAS diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej Pani Malwina Giełdon i Pan Krystian Linnik, którzy wprowadzili młodych ludzi w zagadnienia dotyczące encykliki papieża Franciszka Laudato Si oraz opowiedzieli o projekcie Drzewo Życia dla Rwandy. Szkolne Koło CARITAS przy Szkole Podstawowej nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego dołączyło się do tego projektu. Dzieci w Rwandzie są w bardzo trudnej sytuacji, kiedy rodziców nie stać na posłanie dziecka do szkoły to skazane jest na analfabetyzm albo śmierć głodową. W momencie przyjęcia dziecka do szkoły, ma ono możliwość otrzymać jedną miskę zupy dziennie. Projekt Drzewo życia dla Rwandy polega na tym, że finansuje się sadzonkę drzewka awokado, które dana rodzina sadzi przy swoim domu i wtedy dzieci mają możliwość dodatkowo zjeść owoc awokado. Drzewo to owocuje kilka razy w roku. Dla tych dzieci to jest drzewo życia, nie muszą głodować. Dla dzieci mieszkających w Polsce to jest niewyobrażalne. Spotkanie w klasach 8a i 8 b z przedstawicielami CARITAS miało na celu poszerzenie świadomości o sytuacji dzieci w Rwandzie i kształtowanie postawy empatii oraz wdzięczności. Odwiedziła nas Telewizja MAX, która nagrywała część naszego spotkania przeprowadzając wywiad z Panią Malwiną Giełdon z ramienia CARITAS-u i Panią Anną Zajączkowską-Żyszkiewicz koordynatorem SKC.