Warsztaty Szkolnego Koła Caritas

Wolontariusze Szkolnego Koła CARITAS wraz z Panią Anną Zajączkowską-Żyszkiewicz byli na warsztatach Laudato si w Kołobrzegu dniach 30.11. do 1.12.2019 r., prowadzonych przez CARITAS diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Program warsztatów był bardzo bogaty. Warsztaty prowadziła Pani Malwina Giełdon. Gośćmi specjalnymi był Ojciec Rafał Dudek, który prowadził wykład i ćwiczenia na temat: Czy jesteśmy troskliwymi opiekunami Ziemi? Była też praca w grupach i rozmowy na temat co to znaczy być Eko i jak my żyjemy? Czym jest ekologiczne nawrócenie i co możemy zrobić, żeby żyć według jego zasad?

Odwiedził nas też Pan Andrzej Grupa, który bardzo obrazowo przedstawił jak nasze codzienne wybory wpływają na życie innych. Podjął temat „STOP” globalizacji obojętności! Prowadził dyskusję na temat: Dlaczego nie można pomagać naszej planecie, gdy nie uwzględnimy w naszym działaniu troski o bliźniego? To był bardzo intensywny czas w sobotę. W niedzielę wszyscy uczestnicy warsztatów byli na Eucharystii, po której poszli na spacer nad morze, gdzie wolontariusze mieli przeprowadzić wywiad z trzema osobami na temat ekologii i ich podejściu do życia w tej kwestii.

Zmęczeni, trochę zmarznięci ale pełni wrażeń wróciliśmy do Koszalina. Bardzo dziękuję wszystkim naszym wolontariuszom za piękny czas poszerzania naszej świadomości.