17.11 – DZIEŃ CZARNEGO KOTA W BIBLIOTECE

Czarownice kojarzone są z pewnymi atrybutami. Jednym z nich jest miotła, a drugim czarny kot. Przez kolor umaszczenia i przesądy są najrzadziej adoptowanymi zwierzętami. Podobno koty mają siedem żyć i spadają na cztery łapy. Można je jednak łatwo skrzywdzić. Nie należy wierzyć w ich złe zamiary. Uczniowie z klas 1b, 1c oraz 1d wzięli udział w kociej lekcji. Wysłuchali ciekawostek oraz przesądów, dowiedzieli się, w jakim kraju kot przynosi szczęście, a w jakim pecha. Mieli okazję poznać Czarnego Kota – jednego z bohaterów książki pt. „Koty, czyli historie z pewnego podwórka” Melanii Kapelusz. Wszyscy pięknie uzupełnili kocią kartę pracy oraz otrzymali relaksacyjne kolorowanki (oczywiście kocie). Jestem pewna, że pierwszaki na dobre odczarowały czarne koty.

Joanna Krychta – Czerniak