Procedura używania telefonów

• 00Dni

Do ferii zimowych pozostało

• 00Dni

Procedura używania telefonów komórkowych i innych urządzeń elektronicznych w szkole

Dotyczy: telefonów komórkowych, smartwatch, tabletów, odtwarzaczy muzyki, konsoli do gier i innych urządzeń elektronicznych.

1. Uczniowie przynoszą do szkoły telefony komórkowe i inny sprzęt elektroniczny wyżej wymieniony na własną odpowiedzialność  i za zgodą rodziców.
  2. Szkoła nie ponosi odpowiedzialności za zniszczenie, zgubienie i kradzież sprzętu przynoszonego przez uczniów.
  3. Podczas pobytu w szkole obowiązuje całkowity zakaz używania telefonów komórkowych i innego sprzętu elektronicznego, który podczas pobytu w szkole ma być wyłączony i schowany.
  4. W sytuacjach wyjątkowych i uzasadnionych uczeń może skorzystać z telefonu komórkowego za zgodą  nauczyciela.
  5. Nauczyciel może zezwolić uczniom na użycie telefonu w czasie zajęć wyłącznie do celów edukacyjnych.
  6. Dopuszcza się możliwość korzystania z telefonu komórkowego i innych urządzeń elektronicznych podczas wycieczek szkolnych, za zgodą rodziców, którzy ponoszą pełną odpowiedzialność za sprzęt, po uprzednim ustaleniu warunków korzystania z wychowawcą lub opiekunem grupy.
  7. Naruszenie przez ucznia zasad korzystania z telefonu komórkowego i innych ww. urządzeń podczas pobytu w szkole powoduje:
  8. Uczeń w obecności nauczyciela wkłada wyłączony telefon, lub inne urządzenie do opisanej imieniem i nazwiskiem ucznia koperty.
  9. Koperta złożona jest w „depozycie” w sekretariacie szkoły, uczeń otrzymuje pokwitowanie.
  10. O zaistniałej sytuacji nauczyciel informuje wychowawcę klasy i wpisuje uwagę do dziennika.
  11. Rodzic  o konieczności odbioru telefonu, z depozytu, informowany jest  przez Dziennik Elektroniczny lub telefonicznie przez wychowawcę.
  12. Rodzic lub prawny opiekun może odebrać telefon z sekretariatu szkoły w godz. 7.00 – 15.00, natomiast w godz. 15. 00 – 19.00, na prośbę rodzica, po wcześniejszym ustaleniu, od pani woźnej.

Dyrektor i przedstawiciele Rady Rodziców wspólnie opracowali zasady dn. 29. 09. 2022 r.

Uzgodniono do realizacji od  dnia 30. 09. 2022 r.