Konkursy/olimpiady/turnieje

• 00Dni

Do ferii zimowych pozostało

• 00Dni

Elementy ratownictwa wodnego w klasie sportowej 6c.

W ostatni piątek 19.05.2023r. uczniowie klasy sportowej 6c mieli wyjątkową okazję poznania elementów ratownictwa wodnego. Gościliśmy na zajęciach 4 młodych adeptów ratownictwa wodnego. Uczniowie klas licealnych w ramach programu SPOŁECZNIK poprowadzili krótkie szkolenie dotyczące technik stosowanych w ratownictwie wodnym. Mogliśmy spróbować popływać kraulem ratowniczym wykonać skoki ratownicze, dowiedzieć się o zasadach postępowania z tonącym w wodzie. Ciekawe okazały się różne sposoby holowania osoby zmęczonej, użyliśmy tzw. „węgorzy ratowniczych” służących do opasania i holowania osoby ratowanej. Pływanie z obciążeniem okazało się niełatwe i było świetną okazją „posmakowania” sytuacji postępowania w wodzie z osobą wymagającej takiej pomocy. Prowadząca zajęcia trenerka ze szkoły sportowej Pani Joanna Wolniewicz pod koniec zajęć wspomniała o dyscyplinie sportowej jaką jest ratownictwo wodne oraz zachęcała do spróbowania swoich sił w ratownictwie wodnym i zrobienia pierwszego kroku w postaci zapisania się na kurs „Młodszego ratownika”. Należy wspomnieć, że „jeden z nas” – Dominik Klusek aktualnie bierze udział w takim właśnie kursie. Brawo!

Dziękujemy za ciekawe zajęcia.