Konkursy/olimpiady/turnieje

• 00Dni

Do ferii zimowych pozostało

• 00Dni

XV Amatorskie Zawody Pływackie UMIEM PŁYWAĆ 2023 z Patronatem Prezydenta Koszalina!

132 osoby z ośmiu szkół podstawowych zgłosiły się do tegorocznej XV edycji Zawodów Pływackich UMIEM PŁYWAĆ organizowanych przez naszą szkołę. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Wojciech Kasprzyk – Zastępca Prezydenta Miasta Koszalina a udanych startów pływakom życzyła Pani Wioleta Maksymowicz – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Koszalinie. Pływacy z klas III-V rywalizowali na dystansie 25m a z klas VI – na dystansie 50m. Zwycięzcy w poszczególnych konkurencjach zdobywali medale, dyplomy i nagrody rzeczowe. W każdej kategorii wiekowej odbyły się sztafety 4x25m stylem dowolnym a na koniec popłynęły również sztafety z udziałem rodziców. W trakcie rywalizacji prowadzone były klasyfikacje na najlepszych pływaków w poszczególnych kategoriach, jednak każde dziecko, które przepłynęło swój dystans było „zwycięzcą” i otrzymało pamiątkową koszulkę z napisem „UMIEM PŁYWAĆ!” Ta idea towarzyszy nam od początku organizowania zawodów, bowiem pływanie traktujemy jako ważną w życiu zdolność młodych ludzi. Dzięki temu osoby umiejące pływać mogą w pełni bezpiecznie korzystać z przyjemności przebywania nad wodą. Poza rywalizacją można było spróbować swoich sił w udzielaniu pierwszej pomocy, ubrać alkogogle lub obliczyć swoje BMI.

Najlepszymi pływakami naszej szkoły byli:

Wodzińska Lena – III m-ce na 25 st. grzbietowym i IV m-ce na 25m st. dowolnym

Czapiewski Kacper – II m-ce na 25m st. grzbietowym i V m-ce na 25m st. dowolnym

Chmielecki Igor – I m-ce na 25m st. grzbietowym i IV m-ce na 25m st. dowolnym

Składowski Igor – II m-ce na 25m st. grzbietowym i V m-ce na 25m st. dowolnym

Smulski Antoni – II m-ce na 25m st. klasycznym i II m-ce na 25m st. dowolnym !!!

Stryczek Adam – III m-ce na 25m st. klasycznym i VI m-ce na 25m st. dowolnym

Mikuła Mateusz – III m-ce na 25m st. dowolnym

Załaszczyk Zoja – III m-ce na 25m st. dowolnym

Wieczorek Natalia – II m-ce na 50m st. klasycznym i I m-ce na 50m st. dowolnym !!!

Dorawa Patryk – II m-ce na 50m st. klasycznym i VII m-ce na 50m st. dowolnym

Szczawiński Staś – III m-ce na 50m st. klasycznym i II m-ce na 50m st. dowolnym !!!

Statuetkę NAJLEPSZEGO PŁYWAKA ZAWODÓW UMIEM PŁYWAĆ 2023 otrzymali:

LENA WODZIŃSKA – klasy trzecie

IGOR CHMIELECKI – klasy czwarte

NATALIA WIECZOREK – klasy szóste

W klasyfikacji drużynowej zdobyliśmy II miejsce! Brawa dla całej drużyny!

Na szczególne słowa uznania zasługują rodzice, którzy wystartowali w sztafecie wraz ze swoimi córkami. Marcin Danik z córką Kingą oraz Piotr Sokołowski z córką Olą. Brawa dla tych rodziców! Daliście Panowie czadu! To było super!

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania sponsorom zawodów:

• Urząd Miasta w Koszalinie
  • Park Wodny Koszalin
  • Szkoła Podstawowa Nr 3 im. ks. J. Twardowskiego w Koszalinie,
  • Koszalińska Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna – Dział Promocji Zdrowia
  • GRUPA MOJSIUK
  • TIK-TAK – Wszystko dla dzieci
  • DEGA S.A.
  • DAJAR Sp. z o.o.
  • AQUA SPEED – akcesoria pływackie
  • BAR WODNY w Parku Wodnym Koszalin
  • Restauracja MNIAM MNIAM w Parku Wodnym Koszalin
  • Wodna Służba Ratownicza
  • Grupa Poszukiwawczo – Ratownicza WOPR z Białogardu
  • MK Bowling – kręgielnia w Galerii KOSMOS
  • FORMA – Centrum Rekreacji
  • Polskie Radio Koszalin – Patronat Medialny

Organizatorzy zawodów składają szczególne podziękowania następującym osobom:

• Michał Misiurny – Pełnomocnik Prezydenta ds. uzależnień,
  • Adrianna Grontkowska – Dział Promocji Zdrowia Koszalińskiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej,
  • Bożena Suszyńska, Anna Zaganiacz, Agnieszka Hamera, Karolina Mosak-Czyż – nauczycielki SP nr 3 w Koszalinie – sekretariat zawodów
  • Wojciech Kraszewski – nauczyciel historii – spiker zawodów
  • Rafał Krutul – wolontariusz pełniący funkcję sędziego startowego
  • Kamila Andrzejewska – autorka projektu graficznego na logo zawodów
  • Uczniowie i absolwentki naszej szkoły pełniące funkcje sędziowskie podczas trwania zawodów.

Dziękujemy wszystkim drużynom, które zgłosiły się do zawodów, sędziom, nauczycielom, ratownikom WSR oraz WOPR, uczniom i absolwentkom Szkoły Podstawowej nr 3 im ks. J. Twardowskiego w Koszalinie i fundatorom nagród za pomoc w przygotowaniu i prowadzeniu XV Amatorskich Zawodów Pływackich „UMIEM PŁYWAĆ!”

Dariusz Krajewski – Sędzia Główny zawodów

nauczyciel w-f w SP Nr 3