Rekrutacja do klas pierwszych szkół podstawowych na rok szkolny 2024/2025 rozpocznie się w tym roku 3 kwietnia i wraz z rekrutacją uzupełniającą potrwa do 8 lipca. Będzie ona prowadzona w formie elektronicznej pod adresem nabory.eduportal.koszalin.pl. Na wskazanej stronie  w plikach do pobrania będą dostępne wszelkie informacje dotyczące postępowania rekrutacyjnego. Prosimy, aby przed przystąpieniem do wypełniania wniosku zapoznać się z zamieszczonymi dokumentami, zaczynając od instrukcji postępowania.

Obecnie możecie Państwo zapoznać się z:

• Harmonogramem rekrutacji na rok szkolny 2024/2025
  • Kryteriami rekrutacji do klas pierwszych szkół podstawowych – Uchwała w sprawie kryteriów rekrutacji  UCHWAŁA Nr XXXVII/547/2017 RADY MIEJSKIEJ w KOSZLAINIE – tekst ujednolicony

Rodzice za pośrednictwem internetowego serwisu naboru wypełniają:

– ZGŁOSZENIE podjęcia nauki w klasie I w obwodowej szkole podstawowej dziecka
lub
– WNIOSEK o przyjęcie dziecka na wolne miejsce do klasy I w szkole podstawowej spoza obwodu.

Sposób składania powyższych dokumentów (zgłoszenia lub wniosku) wygenerowanych z systemu naboru zostanie określony do końca marca 2024 roku.

Na podstawie art. 130 pkt 5 Ustawy z dnia 14 grudnia 2016 roku Prawo oświatowe
(Dz.U. z 2023r., poz. 900, 1672, 1718 i 2005) do klas I publicznej szkoły podstawowej, której ustalono obwód, dzieci zamieszkałe w tym obwodzie przyjmuje się z urzędu.

ZGŁOSZENIA i WNIOSKI o przyjęcie do szkoły podstawowej przyjmuje SEKRETARZ SZKOŁY – Małgorzata Tołłoczko-Szymańska od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 13.00, a w dniach
9, 16 i 23 kwietnia br. (wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom) do godziny 16.30.

W indywidualnych przypadkach, wymagających wsparcia, w procesie elektronicznego zapisu kandydata do szkoły, SEKRETARZ służy pomocą po wcześniejszym, telefonicznym uzgodnieniu terminu.

TELEFON DO KONTAKTU – 94 345 88 80

DOKUMENTY: