27 marca- Dzień Teatru w świetlicy szkolnej

Z okazji przypadającego w tym dniu Międzynarodowego Dnia Teatru, nadarzyła się okazja, aby przybliżyć dzieciom jego magię. Uczniowie z grupy teatralnej z kl. 4a i 5c pod opieką p. Luizy Rudnik zaprezentowali pierwszoklasistom i trzecioklasistom różne rodzaje teatru. Na samym początku nasi milusińscy wysłuchali piosenki pt. „Jestem Twoją Bajką” w wykonaniu piątoklasistek. Następnie chętni widzowie zostali zaproszeni do wspólnej zabawy, czyli do tańca. Uczennice z klasy 4a oraz 5c zaprezentowały swoją choreografię i przeniosły publiczność do świata „Akademii pana Kleksa”.

Teatr cieni zamienił się w interesującą lekcję aktorstwa, wzbudził w dzieciach wiele radości. Uczniowie młodszych klas z zaciekawieniem śledzili losy zajączka z utworu I. Krasickiego „Przyjaciele”, a także mieli przyjemność zapoznać się z fragmentami słynnej, a zarazem tajemniczej książki „Opowieści z Narnii”.

Teatr Kamishibai to następny rodzaj teatru, który zaprezentowano. Magiczna skrzynka, a w niej pięknie ilustrowane karty, dodały uroku prezentowanym utworom. Były to: „Bajka o rybaku i złotej rybce”, „Pani Zamieć” oraz „Historia szpaka Mateusza”.

Nasi widzowie przekonali się także, że sztuka pięknej recytacji tekstów nie jest aż taka łatwa. Mieli okazję usłyszeć fragmenty lektur w wykonaniu reprezentantów kl. 4a oraz 5c, którzy ostatnio wzięli udział w Małym Konkursie Recytatorskim w Centrum Kultury 105.

Przerywnikiem imprezy były również wygłoszone z pamięci opowiadania recytatorów z wyżej wymienionych klas. Młodzi aktorzy nie mogli doczekać się, gdy opowiedzą historyjki swojego autorstwa. Utwory te niedawno zaprezentowali podczas Konkursu Krasomówczego.

Niespodzianką okazał się także występ ucznia z klasy 1c, który przeniósł naszą publiczność do świata lektury omawianej w klasach pierwszych, autorstwa Janiny Porazińskiej pt. „Szewczyk Dratewka”. Chłopiec opowiadał losy ubogiego, wędrownego szewca. Sylwety na patyczkach znakomicie współgrały z przedstawianą historią.

Uczniowie mieli możliwość zaprezentowania swoich talentów aktorskich w świetlicy szkolnej, która zawsze zachwyca swoim pięknym wyglądem.

Teatr jest magią, sprawia nam wszystkim radość i przyjemność. Niebawem pokażemy się w nowej odsłonie.

Serdecznie dziękujemy nauczycielom świetlicy, publiczności, a także opiekunom klas. Oczywiście wielkie podziękowania należą się również naszym zdolnym uczniom kl. 4a i 5c, którzy z ochotą wzięli udział w tym ważnym wydarzeniu.

Imprezę przygotowała p. Luiza Rudnik- opiekun grupy teatralnej , nauczyciel języka polskiego wraz ze swoimi podopiecznymi.

Zadanie ,,Świętujemy Dzień Teatru” z projektu ,,Z kulturą mi do twarzy” wykonane.