PLAN PRACY SU

PLAN PRACY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 IM.KS. JANA TWARDOWSKIEGO W KOSZALINIE NA I PÓŁROCZE ROKU SZKOLNEGO 2024/2025

Praca Samorządu Uczniowskiego dotyczy pewnych kręgów tematycznych rozwijanych i realizowanych w ciągu całego roku. Są to następujące zagadnienia:

I.      Rozwijanie samorządności:

1. Spotkania z Radą Samorządów Klasowych, informacje o podejmowanych akcjach, zapoznanie z regulaminem SU – 2 połowa września

2. Udział w uroczystościach szkolnych – pomoc w ich organizowaniu i przeprowadzeniu – na bieżąco

3. Pomoc w przeprowadzeniu uroczystych apeli rozpoczynających i kończących rok szkolny oraz apeli
porządkowych i okolicznościowych- na bieżąco

4.  Systematyczne spotkania SU – planowanie i organizowanie pracy, omawianie przebiegu akcji, wyciąganie wniosków- raz w tygodniu (wtorki-długa przerwa)

II.      Akcje charytatywne

1. Organizacja kiermaszu świątecznego – przed świętami Bożego Narodzenia.
  2. Włączenie się do akcji Szlachetna Paczka.

III.      Udział SU w pracach porządkowych na rzecz szkoły i środowiska.

1. Organizacja apelu podsumowującego osiągnięcia uczniów.

IV.      Kultura spędzania wolnego czasu – imprezy towarzyskie, szkolne- harmonogram działań:

WRZESIEŃ:

19.09 – Dzień Emotikona – uczniowie naklejają własnoręcznie wykonane emotikony na swoje koszulki lub twarze
(tylko te kulturalne – wyrażające ich aktualne emocje).
20.09 – Dzień Przedszkolaka – SU zaprasza grupy z Przedszkola nr 34 na wspólną zabawę ( przerwa).
30.09 – Dzień Chłopaka – dzień w krawacie/muszce.

PAŹDZIERNIK:
09.10 – Dzień Gier Planszowych dla klas 4-8 – uczniowie z SU rozstawiają stoliki z grami na korytarzu przy sali
107-109; uczniowie grają w trakcie przerw.
30.10 – Dzień Dyni – klasowy konkurs trwający około 2h na najciekawiej zrobioną latarnię dyniową – reprezentacja
każdej klasy wykonuje lampion pod okiem jury ( dla kl.4-8); dla klas 1-3 konkurs na najładniejszą dynię z
recyklingu.

LISTOPAD:
05.11 – Dzień Postaci z Bajek Disneya – jak w zeszłym roku – uczniowie losują bajkę i przebierają się za jej
bohaterów.
15.11 – Dzień Tolerancji – wystawa tematyczna na auli.
20.11 – Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka – prezentacja na auli.
25.11 – Dzień Pluszowego Misia – przynosimy do szkół naszego pluszowego przyjaciela.
28.11 – dyskoteka andrzejkowa dla kl.4-8.

GRUDZIEŃ:
06.12 – Dzień Świątecznego Sweterka
Od początku grudnia do ok. 15.12- SZLACHETNA PACZKA ( zbiórka potrzebnych rzeczy dla wybranej rodziny).
05.12-18.12 – konkurs na świąteczną dekorację drzwi – ogłoszenie wyników 19.12 podczas kiermaszu
świątecznego.
19.12 – kiermasz świąteczny

STYCZEŃ:
tydzień bez pytania- „Wolność i swoboda”:
27.01 – dzień dziwnej fryzury
28.01 – dzień gumowej kaczuszki
29.01- dzień bez plecaka
30.01 – dzień eleganta
31.01 – dzień śpiocha

PROPOZYCJE KONKURSÓW Z OKAZJI 80-LECIA SZKOŁY:
1. Moda sprzed 80 lat – każda klasa (kl.4-8 )wybiera dwoje uczniów, chłopca i dziewczynkę, których wspólnie przebiorą za uczniów szkoły podstawowej sprzed 80 lat – liczy się kreatywność i praca zespołowa – I półrocze.
2. Konkurs filmowy na najzabawniejsze życzenia urodzinowe dla naszej szkoły – film max. 3 minuty klasy 1-8 – II półrocze.

MUZYCZNE PRZERWY:
W każdy piątek tygodnia na długiej przerwie wystawiamy głośnik i puszczamy muzykę na życzenie uczniów (bez wulgaryzmów) – od października.

Opiekunki Samorządu Uczniowskiego: Kamilla Derlatka, Agnieszka Hamera

Przewodnicząca SU: Hanna Hamera