„Co wiemy o Polsce?”

W zmaganiach sześciolatków pod hasłem

udział wzięły 4 grupy z przedszkoli nr: 3, 22, 34 razem ok. 100 dzieci.

Impreza służyła wzmocnieniu działań wychowawczych, ze szczególnym uwzględnieniem wychowania patriotycznego, w związku z rocznicą odzyskania niepodległości. Organizatorki cyklicznych zmagań są wychowawczynie klas II-III Jolanta Dąbrowska i Aleksandra Przybylak. Do współpracy zaproszono również dzieci świetlicowe.

Celem spotkania było  odkrywanie piękna różnych regionów Polski, budzenie ciekawości poznawczej i zainteresowań własnym krajem, integracja szkoły z  najbliższymi placówkami przedszkolnymi, zawiązywanie przyjaźni miedzy dziećmi podczas wspólnej zabawy. Dzieci pracowały w sekcjach: plastycznej, układania puzzli o polskich miastach, zmagań w zakresie wiedzy o Polsce. Pozostali stanowili widownię i wspierali kolegów  rymowankami. Atrakcją były występy przedszkolaków oraz ich starszych kolegów z klas pierwszych.  W naszych zmaganiach nie było„przegranych”, a wszyscy uczestnicy zdobyli wiedzę i cieszyli się dobrą zabawą. Wszystkie przedszkola zostały obdarowane “Leksykonami Juniora”, ufundowanymi przez Radę Rodziców naszej szkoły.