Festyn „Święto pieczonego ziemniaka”

W dniu 10 października nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 3 zorganizowali dla dzieci z kl. I-III festyn „Święto pieczonego ziemniaka”.  Impreza odbywała się na terenach sportowych naszej szkoły.

Były wesołe zabawy, jak: przeciąganie liny, sadzenie ziemniaczków, bieg z ziemniakiem na łyżce, rzucanie ziemniakami do celu, bieg z podrzucaniem ziemniaczków.

Nie zabrakło zabaw integrujących. Uczestnicy z radością zatańczyli wszystkim znane „Kaczuchy” i zagrali w  „Papier, kamień, nożyce”.

Podczas festynu dzieci brały udział w konkursach – odpowiadały na pytania związane z historią ziemniaka i prezentowały utwory o jesieni. Przyniosły również wspaniałe prace – dziwne ludki, w których główną rolę oczywiście odegrał ziemniak.

Przygotowane były też konkursy dla rodziców: zabawa „Bocian” czy obieranie ziemniaków na czas przez tatusiów. Nie zabrakło oczywiście i wykopków, a zebrane ziemniaki z pewnością zagościły już na talerzach uczestników zabawy.

Najmłodsi chętnie wykonywali pieczątki z ziemniaków i z uśmiechem podstawiali twarze do pomalowania.

Rodzice uczniów przygotowali stoiska z grillem, na których pieczone były smaczne ziemniaczki, podawane z masełkiem lub solą. Nie zabrakło również ciast i muffinek.

Pogoda dopisała. Dzieci, ich rodzice oraz pracownicy szkoły świetnie się bawili.

GALERIA ZDJĘĆ>>>