II miejsce w Mistrzostwach Koszalina IGRZYSK DZIECI drużyny chłopców!

W czwartek 11.10.2018r. 3 drużyny z naszej szkoły wzięły udział w Mistrzostwach Powiatu w Sztafetowych Biegach Sztafetowych. Zawody rozpoczęła rywalizacja szkół podstawowych – klas VI i mł. czyli IGRZYSKA DZIECI. Każda drużyna składała się z 10 zawodników, którzy kolejno biegli dystans ok. 400, 600 i 800 metrów – w zależności od kategorii wiekowej. Młodsze dziewczęta pobiegły bardzo odważnie i szybko, jednak drużyny innych szkół były nieco szybsze. Dla naszej drużyny to przedsmak ponieważ większość zawodniczek było młodszych – to uczennice klasy V a nawet IV. Ostatecznie drużyna zajęła IX miejsce. Brawo dla dziewcząt za waleczność! Trenerką jest Pani Bożena Suszyńska.

1. Sidorowicz Martyna
  2. Wilman Zofia
  3. Szulist Aleksandra
  4. Ostrowska Alicja
  5. Grońska Jagoda
  6. Jabłońska Weronika
  7. Chlebanowska Zuzanna
  8. Kilian Emilia
  9. Hołodowska Maja
  10. Gil Agata
  11. Tartas Anna – rezerwowa ale do biegu gotowa

Po dziewczętach przyszedł czas na chłopców. Chłopcy od początku trzymali się w ścisłej czołówce biegu i do końca dzielnie walczyli o medal. Każdy wiedział po co przyszedł i miał cel. W trakcie biegu poszczególnych zawodników dopingował kapitan drużyny Paweł Głodek. To dzięki niemu każdy miał dodatkowy impuls aby dać z siebie więcej. Każdy pobiegł w granicach swojego najlepszego wyniku co zaowocowało sukcesem. Chłopcy zajęli ostatecznie II miejsce! Brawo chłopcy! Trenerem drużyny jest Dariusz Krajewski.

1. Kamieniarz Aleksander
  2. Danik Dominik
  3. Dorawa Kacper
  4. Stryczek Piotr
  5. Śniedziewski Alex
  6. Kostrzewski Michał
  7. Żułtak Michał
  8. Witkowski Tymoteusz
  9. Kruk Wiktor
  10. Wiśniewski Łukasz
  11. Głodek Paweł – kapitan drużyny

Trzecia nasza drużyna to chłopcy z klas VII, VIII oraz III gimnazjum. To kategoria IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ. Kuba Płecha wystartował jako pierwszy i przybiegł jako pierwszy. Kolejni zawodnicy dotrzymywali kroku i utrzymywali się blisko czołówki. Pogoda była piękna i słoneczna ale nie każdy miał uśmiech po zakończonym biegu. Dystans 800m i wysokie tempo biegu zrobiły swoje. Zmęczenie było duże bo i dystans najdłuższy. Zaangażowanie każdego zawodnika było bardzo wysokie. Ostatecznie drużyna zakończyła rywalizację na 6 miejscu. Brawo! Trenerami drużyny były: Anna Zaganiacz i Wioletta Planutis.

1. Domowicz Kacper
  2. Kamys Dawid