KOLEJNY SUKCES LEONARDA MARUSZEWSKIEGO

Po 3-godzinnej podróży do Gryfina (za Szczecinem), gdzie zaplanowano rozegranie Finału Wojewódzkiego Indywidualnych Biegów Przełajowych wysiedliśmy z autokaru, dokonaliśmy weryfikacji i przystąpiliśmy do przygotowania się do biegu na dystansie 1km. Całą trasę sfotografowałem, zrobiliśmy wspólnie wizualizację planując dokładnie tor biegu biorąc pod uwagę charakterystykę zróżnicowanej trasy. Pogoda z minuty na minutę stawała się przyjaźniejsza, wiatr ustępował a słońce ogrzewało powietrze. Na pół godziny przed startem Leonard przystąpił do rozgrzewki razem z kolegami ze szkoły sportowej: Nikodemem i Bartkiem. Jeszcze sprawdzenie zawiązania sznurowadeł i ostatnie zdjęcie przed startem. A należy wspomnieć, iż na starcie stanęło ok 70 młodych zwycięzców ze swoich powiatów. Strzał startera oznajmił o rozpoczynającym się wyścigu. Chwile ciągnęły się w nieskończoność, jedynie przez niezazielenione drzewa i krzewy z daleka można było dojrzeć sylwetkę Leonarda w okolicy 8-10 miejsca – jest dobrze pomyślałem – trzyma się z przodu jak radził Pan Bartosz Żyła (wychowawca i nauczyciel w-f). Po wybiegnięciu z plaży zbiegnięcie na stadion i Leonard wbiegł na pierwszym miejscu, to było fantastyczne, widać było zmęczenie całego organizmu, grymas twarzy mówił to samo. I wtedy nie wiadomo skąd mający tyle siły inny zawodnik z Barlinka wyprzedził Leonarda na ok. 50-70 m przed metą. Leonard wbiegł na II pozycji na metę zdobywając tytuł v-ce mistrza województwa zachodniopomorskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Wspaniała postawa, świetny wynik, nieustępliwa walka i determinacja stały się powodem do dumy. Brawo Leo!!!

GALERIA ZDJĘĆ >>>