KOLEJNY SUKCES NASZYCH ZAWODNIKÓW

W sobotę 18.04.2015r. odbył się Ogólnopolski Turniej Minikoszykówki o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr4 w Szczecinku. Do turnieju zgłosiły się 4 drużyny: Basket Piła, SP4 i SP6 Szczecinek oraz MKKS ŻAK Koszalin pod opieką trenera koszykówki Dariusza Krajewskiego. W drużynie ŻAKA grali chłopcy z SP1, SP3, SP17, SP10, SP21, oraz SPMuz. W pierwszym meczu Zdecydowanie pokonaliśmy drużynę Basket Piła, W drugim spotkaniu trafiliśmy na faworyta turnieju drużynę SP6 Szczecinek, i na prawdę mecz był wyrównany. Należy dodać iż turniej był rozgrywany systemem nowej pasarelli – tzn w pierwszych trzech kwartach trener ma zadanie wymieniać zawodników w połowie każdej kwarty na innych tak aby wszyscy zawodnicy mogli grać dłużej. Wymaga to posiadanie w składzie wyrównanego składu, gdyż co chwilę gracze wymieniają się i nie mogą grać tylko najlepsi. Na szczęście wsparcie zawodników z ławki rezerwowej w postaci dopingu oraz pełna mobilizacja na parkiecie pozwoliły odnieść w tym meczu ważne zwycięstwo. W kolejnym meczu z gospodarzami turnieju – SP4 Szczecinek – przeciwnikiem teoretycznie słabszym (drużyna SP4 uległa drużynie SP6 różnicą 29pkt) nie był jednak łatwą przeprawą. Wyjątkowo dobrze dysponowany zawodnik z nr 15 oraz szybko złapane faule naszej drużyny spowodowały, iż nawet przegrywaliśmy w tym meczu. Dopiero czwarta kwarta i pełne zaangażowanie w mecz pozwoliły na wyjście na prowadzenie.

Wszystkie mecze zwycięskie, choć każdy z inną historią. I miejsce w turnieju! Brawo!!! Gratulacje!!!

GALERIA ZDJĘĆ >>>

Skład drużyny:

1. Płecha Jakub         – SP3
  2. Cieśliński Bartek     – SP1
  3. Kozłowicz Jakub – SP21
  4. Tomczak Antoni – SP17
  5. Broda Kacper – SP17
  6. Tatarowicz Hubert – SP17
  7. Piernicki Mikołaj – SP10
  8. Szulc Jakub – SP3
  9. Maciupa Patryk – SP17
  10. Wachowski Maciej – SP17
  11. Starzonek Bartosz – SP17
  12. Ulidowski Patryk – SP17
  13. Jarocki Paweł  – SP17
  14. Szczykutowicz Borys  – SP Muz.
  15. Trębacz Igor – SP3

trener: Dariusz Krajewski