Konkurs historyczny – zwycięstwo naszej drużyny

Dnia 18 listopada 2016 roku trzyosobowa drużyna z Gimnazjum wzięła udział w IX Konkursie Wiedzy Historycznej „Wiem wszystko o polskich powstaniach narodowych, tradycjach oręża polskiego oraz symbolach narodowych” zorganizowanym przez Związek Żołnierzy Wojska Polskiego.

Uczniowie musieli wykazać się wiedzą dotyczącą wszystkich powstań Polaków od XIX do XX wieku oraz zwycięskich bitwach oręża polskiego na przestrzeni wieków. Pytania konkursowe obejmowały także zagadnienia dotyczące symboli narodowych.

I miejsce w klasyfikacji indywidualnej zajął uczeń klasy IIIa Mikołaj Krawiecki.

I miejsce w klasyfikacji koszalińskich gimnazjów zajęła drużyna w składzie: Katarzyna Fudala z kl. IIIc, Mikołaj Krawiecki i Adam Jaworski z kl. IIIa.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Opiekun: Paweł Swiontek Brzezinski