Konkurs Patria Nostra

Uczennice klasy 8C: Urszula Duk, Antonina Cynarzewska oraz Zuzanna Grębska wraz z nauczycielem historii- Wojciechem Kraszewskim biorą udział w VII edycji Konkursu Patria Nostra. W ramach konkursu przygotowali krótki film dotyczący Pawła Edmunda Strzeleckiego – pierwszego polskiego podróżnika, który w celach naukowych okrążył ziemię.

Zgodnie z założeniami konkursu jego celem jest popularyzacja wiedzy o historii Polski wśród młodzieży szkolnej, kształtowanie postaw patriotycznych i aktywności obywatelskiej. Formuła konkursu sprzyja rozwojowi umiejętności animacji komputerowej i montażu filmowego, a także pozwala uczniom na zdobycie wiedzy o zagadnieniach pomijanych w obowiązkowych programach szkolnych. Realizacja prac konkursowych umożliwia wykorzystanie nowoczesnych technologii w edukacji historycznej oraz utrwalanie tradycji i dziedzictwa narodowego.

Serdeczne podziękowania składamy wszystkim, którzy przyczynili się do powstania filmu:

Panu Edwardowi Lachiewiczowi, który wcielił się w rolę Pawła Edmunda Strzeleckiego,

Panu Adamowi Derlińskiemu – operatorowi drona oraz Panu Janowi Duk, który użyczył nam swojego głosu.

Link do konkursu: https://konkurs-patrianostra.pl/