Konkurs „Wiem wszystko o polskich powstaniach narodowych, tradycjach oręża polskiego i symbolach narodowych”.

24 listopada drużyna uczniów z klasy IIB gimnazjum wzięła udział w X konkursie zorganizowanym przez Zarząd Rejonowy Żołnierzy Wojska Polskiego pt. „Wiem wszystko o polskich powstaniach narodowych, tradycjach oręża polskiego i symbolach narodowych”.

Zespół w składzie : Julia Danielik, Stanisław Mikołajczak i Patryk Ordak zajęli III miejsce wśród koszalińskich gimnazjów.

Uczniowie musieli wykazać się wiedzą na temat powstań narodowych (od listopadowego do śląskiego), znać zwycięskie bitwy oręża polskiego (od bitwy pod Cedynią do bitwy Warszawskiej), a także wykazać się wiedzą na temat polskich symboli i barw narodowych.

Drużynie dziękujemy za udział i  zaangażowanie. Gratulujemy.