LIST Z LONDYNU

KORESPONDENCJA Z DWOREM KRÓLEWSKIM

o naszych  międzynarodowych kontaktach

w prasie i telewizji

To wielkie wydarzenie w naszej szkole !!!

24 października 2018 ukazaliśmy się w Teleexpressie, w kilku wydaniach Kroniki w TVP3 Szczecin oraz Głosie Koszalińskim

Pomysł na napisanie życzeń z okazji  narodzin księcia Louisa, syna Wilhelma , księcia Cambridge i Kate, księżnej Cambridge narodził się na lekcji języka angielskiego w klasie 7 B ( obecnie to klasa 8B). W roku 2017 rozpoczęłam pracę z uczniami tej klasy, zachęciłam ich do podjęcia wyzwania i napisania życzeń dla małego księcia . Zadanie nie było łatwe, ponieważ uczniowie byli zobowiązani starannie dobrać słownictwo, które będzie zgodne z wymogami królewskiej etykiety, a jednocześnie treść życzeń będzie pełna miłości i czułości. Grupa uczniów, zainteresowanych rozwijaniem umiejętności językowych, pracowała nad treścią formalnych życzeń i wykazała się niezwykłą kreatywnością w  ich formułowaniu. Najpiękniej brzmiały słowa Jasia Holmika  i to one znalazły się na kartce z życzeniami, którą wysłaliśmy do Londynu. Ogromną precyzją wykazała się  Ala Sommerfeld, która przygotowała projekt graficzny , zadbała  o najdrobniejszy szczegół i misternie przygotowała kartkę dla ślicznego księcia Louisa.

Jakież było nasze zdumienie , kiedy otrzymaliśmy bardzo osobiste podziękowania z Pałacu Buckingham z królewską pieczęcią. Byliśmy poruszeni i szczęśliwi, gdy dostaliśmy podziękowania od książęcej pary !!!To było dla nas wszystkich ogromne przeżycie. Księżna i Książę Cambridge byli  wzruszeni  troską i starannością, jaką zaprezentowali uczniowie, którzy napisali życzenia dla ich najmłodszego potomka.

Byliśmy pod dużym wrażeniem kiedy  naszym projektem zainteresowały się również media .

23 października 2018 gościliśmy w szkole dziennikarzy z Głosu Koszalińskiego , którzy przeprowadzili wywiad z naszymi uczniami i dzięki temu staliśmy się rozpoznawalni w regionie!!!.

W Głosie Koszalińskim na pierwszej stronie ukazał się bowiem bardzo interesujący artykuł pod tytułem„ MŁODZI KOSZALINIANIE KORESPONDUJĄ Z BRYTYJSKIM DWOREM KRÓLEWSKIM”.

Byliśmy urzeczeni , kiedy reporterzy z TVP przeprowadzili z nami wywiad i sfilmowali lekcję z udziałem uczniów . Alicja i Jan pięknie opowiedzieli o życzeniach dla małego księcia i wzruszających chwilach, kiedy otrzymaliśmy odpowiedź z Pałacu Buckingham. Krótki news  o wielkim wydarzeniu ukazał się także w ogólnopolskiej telewizji w Teleexpressie i Telewizji Regionalnej TVP3 Szczecin. To ogromne wyróżnienie dla naszej Szkoły .

Jestem bardzo dumna z tak wspaniałych uczniów !!! Chciałabym bardzo podziękować wszystkim za zaangażowanie , kreatywność i współpracę podczas realizacji projektu.

Dzięki takim działaniom uczniowie naszej szkoły nie tylko zgłębiają tajniki królewskiej etykiety, uczą się historii, poznają kulturę, obyczaje i tradycje ale przede wszystkim potrafią swobodnie komunikować się w mowie i piśmie .

I am proud of you!!!

Beata Lentner- nauczycielka języka angielskiego