LUBIMY CZYTAĆ

Uczniowie klasy III A gimnazjum wraz z polonistką Kamillą Derlatką wzięli udział w konkursie organizowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej „Książki naszych marzeń” .

Celem konkursu jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz rozwijanie ich kompetencji i zainteresowań czytelniczych.

Do konkursu przystąpiło 10 tysięcy szkół.

Ogłoszony we wrześniu bieżącego roku konkurs „Książki naszych marzeń” umożliwił uczniom wybór książek, o przeczytaniu których marzą. Mogło ich być nawet 50. Warunkiem wygranej było przekonanie komisji, że to właśnie nasza szkoła powinna wygrać i dostać wszystkie książki z listy! W jaki sposób należało przekonać ekspertów? Wystarczyło, że uczniowie przygotowali na ten temat krótki film (do 60 sekund) i przesłali go do MEN. Liczyły się kreatywność, zabawa, radość i chęć czytania.

Z niecierpliwością czekamy na wyniki.

FILM >>>

Kamilla Derlatka – polonistka