Mecze minikoszykówki

W sobotę 22 pażdziernika br w sali ZSnr11 w Koszalinie odbyły się 3 mecze towarzyskie naszych drużyn minikoszykówki. Pierwszy mecz rozegrali chłopcy (ur. 2005 i mł) ŻAK SP3 z klasy Va przeciwko drużynie “Mały Kosz” z Białogardu. Gospodarze okazali się mało gościnni wysoko wygrywając z przyjezdnymi. W drużynie z Białogardu zabrakło 3 podstawowych graczy dlatego następnym razem ten mecz może wyglądać zupełnie inaczej. Nie mniej jednak należą się słowa uznania za determinację naszej drużyny w dążeniu do jak najkorzystniejszego wyniku. Mecz zakończył się wynikiem 74:13. Trenerem naszej drużyny jest Dariusz Krajewski a drużyny z Białogardu – Mariusz Widz.

Skład naszej drużyny:
  1. Bastek Damian
  2. Ciechanowicz Bartosz
  3. Data Kacper
  4. Głodek Piotr
  5. Krupa Michał
  6. Lewandowski Maksymilian
  7. Magdziński Gracjan
  8. Piotrowicz Miłosz
  9. Sikora Mateusz
  10. Wichliński Paweł
  11. Krajewski Igor
  12. Zelig Damian

Drugim kolejno meczem był pojedynek drużyn dziewczęcych (ur. 2004  imł.) rozegrany pomiędzy SP3 Koszalin a drużyną “Mały Kosz” z Białogardu. Naszą drużynę stanowiły dziewczęta z klas Szóstych i piątej sportowej. Niektóre z nich rozpoczęły treningi od niedawna i był to dla nich pierwszy mecz w sezonie. Początek meczu był wyrównany, jednak z czasem rysowała się przewaga gości. Jednym z powodów była na pewno rozwijająca się choroba czołowej zawodniczki Martyny Kadylak, której serce kazało grać a stan podgorączkowy skutecznie nie pozwalał. Mecz zakończył się wynikiem 20:58 dla przyjezdnych. Postawa naszych dziewcząt zasługuje na uznanie – do końca dzielnie walczyły o każdy punkt a Martynie życzymy szybkiego powrotu do zdrowia. Trenerką zespołu jest Bożena Suszyńska.

Skład drużyny dziewcząt:

1. Kadylak Martyna
  2. Skibińska Weronika
  3. Turalska Nikola
  4. Lewandowska Marysia
  5. Chicheł Oliwia
  6. Węgiel Eliza
  7. Kurasz Patrycja
  8. Radacz Martyna
  9. Jabłońska Wiktoria

Ostatnim meczem w tym dniu był mecz towarzyski chłopców MKKS ŻAK (ur. 2006 i mł.) w większości z naszej klasy czwartej sportowej. Podzieliliśmy się na dwie drużyny, których kamiptanami byli: Paweł Głodek (fioletowi)  i Filip Krajewski (żółci). Od początku drużyna “fioletowych” zyskiwała powolną przewagę. Dla większości chłopców był to pierwszy mecz w historii dlatego emocje były spore. Dzięki wsparciu kibiców zawodnicy wznosili się na wyżyny swoich jeszcze niewielkich umiejętności. Wyróżniającymi się zawodnikami byli: Kamil, Łukasz i Olek w drużynie fioletowych oraz Filip i Łukasz w drużynie żółtych. W przekroju całego spotkania fioletowu okazali się drużyną lepszą i pewnie zwyciężyli różnicą 12 pkt.

oto składy drużyn:

“Fioletowi”: