Międzynarodowy Konkurs Patria Nostra

12. października 2023 nauczyciel historii- Wojciech Kraszewski wraz z absolwentką naszej szkoły- Urszulą Duk wzięli udział w gali finałowej Międzynarodowego Konkursu Patria Nostra w Poznaniu, w ramach którego nasi uczniowie – już teraz absolwenci zrealizowali film konkursowy opowiadający historię Pawła Edmunda Strzeleckiego – polskiego geografa i podróżnika. Ów człowiek jako pierwszy Polak w historii indywidualnie okrążył świat. Podczas gali zostały zaprezentowane najwyżej oceniane filmy, a także te, które zdobyły największą liczbę głosów. Nasz zespół w składzie: Urszula Duk, Antonina Cynarzewska oraz Zuzanna Grębska wraz z opiekunem, Wojciechem Kraszewskim, uplasował się na 37 miejscu na blisko 100 filmów konkursowych. Ogromne podziękowania należą się przede wszystkim Uli Duk oraz jej najbliższym, którzy wsparli nas w tym projekcie.

Zrealizowany film konkursowy można obejrzeć na portalu youtube: https://www.youtube.com/watch?v=YtjkqPR6ATU