Mikołajkowy Turniej Minikoszykówki i mecz towarzyski – NIESPODZIANKA.

W sobotę 10 grudnia w ZSnr11 w Koszalinie odbył się Mikołajkowy Turniej Minikoszykówki. Gościliśmy trzy drużyny młodych koszykarzy – uczniów klasy piątej (ur. 2005):

SP Czaplinek – trener: Marek Mikołajczuk

SP17 ŻAK-SMOK Koszalin – trener: Andrzej Lisztwan

SP3 ŻAK-SMOK Koszalin – trener: Dariusz Krajewski

W pierwszym meczu drużyna SP3 ŻAK-SMOK podejmowali drużynę SP17 ŻAK-SMOK. Od początku gospodarze czuli się u siebie bardzo dobrze i mocną obroną dyktowali wynik. Bardzo spokojnie i pewnie grał Miłosz Piotrowicz kończąc mecz z dorobkiem 26pkt. Niemal równo z Miłoszem grali Mateusz Sikora notujący kilka przechwytów i Igor Krajewski w swoim stylu znajdując drogę do kosza. W drużynie gości liderem okazał się Ernest Borowski, który zdobywając 16 pkt był jednocześnie bezapelacyjnym liderem zablokowanych rzutów. Ostatecznie mecz zakończył się wysoką wygraną gospodarzy.

W drugim meczu zmierzyły się drużyny SP17 ŻAK-SMOK Koszalin – SP Czaplinek. Mecz okazał się najbardziej wyrównanym. Zwycięstwo przechodziło z jednej na drugą stronę.  Udane akcje w drużynie z Czaplinka były zasługą duetu: Stefan Patrzyński oraz Konrad Proniuk który trafiał nawet za 3 pkt. Ostatecznie jednak niewielką przewagę w końcówce uzyskał drużyna z Koszalina wygrywając ten mecz.

W trzecim meczu ekipa gospodarzy SP3 ŻAK-SMOK Koszalin zmierzyła się z drużyną SP Czaplinek. W meczu zawodnicy wykazali się dużą walecznością i grali na granicy faulu. Nie obyło się bez przerw w grze z powodu drobnych urazów. Po stronie gospodarzy była większa ławka rezerwowych i dzięki temu więcej sił w drugiej części meczu. Zwyciężyli chłopcy z Koszalina wygrywając cały trójmecz.

Oto wyniki spotkań:

SP3 ŻAK-SMOK Koszalin – SP17 ŻAK-SMOK Koszalin – 102:25

SP SP17 ŻAK-SMOK Koszalin – SP Czaplinek – 42:36

SP3 ŻAK-SMOK Koszalin – SP Czaplinek – 67:30

Najlepsza PIĄTKA TURNIEJU:

1. Stefan Patrzyński – SP Czaplinek
  2. Konrad Proniuk – SP Czaplinek
  3. Gracjan Magdziński – SP3 ŻAK-SMOK Koszalin
  4. Piotr Głodek – SP3 ŻAK-SMOK Koszalin
  5. Igor Krajewski – SP3 ŻAK-SMOK Koszalin

KRÓL STRZELCÓW – ze względu na wyrównaną liczbę zdobytych punktów oraz aby docenić to osiągnięcie organizator postanowił wyróżnić nagrodą dwóch zawodników:

– Ernest Borowski – SP17 ŻAK-SMOK Koszalin – 40pkt = 20 pkt/mecz

– Mateusz Sikora – SP3 ŻAK-SMOK Koszalin – 39 pkt = 19,5 pkt/mecz

MVP TURNIEJU – Miłosz Piotrowicz – SP3 ŻAK-SMOK Koszalin

W tym samym dniu na tej samej hali doszło do spotkania towarzyskiego. Niespodzianką był pojedynek drużyny chłopców MKKS ŻAK Koszalin z drużyną dziewcząt KSKK Koszalin rocznik 2006 i mł. Mecz był bardzo wyrównany i obfitował w sporą dawkę emocji. Dziewczęta wykazały się determinacją i sporymi umiejętnościami a chłopcy walecznością i ambicją. Kibice oraz zawodnicy z ławki rezerwowych stworzyli doping dorównujący meczom dorosłych drużyn. Ilość zawodniczek i zawodników była sporo większa niż 12 osób dlatego za zgodą rodziców, trenerów i ku radości samych dzieci zagraliśmy 5 kwartę. To był fantastyczny pojedynek i już czekamy na rewanż. Ostatecznie zwycięzcami okazali się chłopcy 60:35.

Oto galeria zdjęć:

GALERIA ZDJĘĆ >>>