Przejdź do treści

SP3 Koszalin

Szkoła Podstawowa nr 3 im ks. Jana Twardowskiego w Koszalinie

Mikołajkowy turniej Minikoszykówki w SP17

W dniu 16 grudnia 2017r. nasza szkolna drużyna SP3 Koszalin wzięła udział w dorocznym Mikołajkowym Turnieju Minikoszykówki w SP17 w Koszalinie. Do turnieju zgłosiły się : SP3 I, SP3II, SP10, SP17 oraz SP4 Szczecinek. Każdy mecz był wyrównany.

W pierwszym spotkaniu SP3 II czyli w większości chłopcy z klasy IVb naszej szkoły zagrali z SP17. Do końca ważył się wynik tego spotkania. Dzięki determinacji całej drużyny udało się zwyciężyć 31:26. Każdy chłopiec doskonalił swoją grę i z minuty na minutę grał lepiej. Podania były celne, mijanie “na koźle” udane a rzuty z krótkiego dystansu celne.

W kolejnym meczu drużyna SP3 I zagrała z SP10. Mecz zakończył się 1-punkotwym prowadzeniem naszej drużyny choć w zgodnej opinii trenerów zabrakło trochę szczęścia aby wynik był odmienny. Cały mecz prowadzili chłopcy z SP10 jednak w końcówce to my przeważyliśmy szalę zwycięstwa na naszą stronę. Ostateczny wynik to 51:50 dla SP3I. Brawo chłopcy!

Drugi mecz SP3 II rozegrali z SP4 Szczecinek. Zwycięstwo 38:22 zapewniło naszym chłopcom pełen sukces w turnieju. W trakcie spotkania każdy dał z siebie dużo wysiłku aby drużyna mogła cieszyć się sukcesem. Brawo!

Kolejny mecz to był rewanż dwóch najlepszych drużyn turnieju czyli SP3 I i SP10. I tym razem lepsza okazała się drużyna SP3 I. Po turnieju wszyscy otrzymali świąteczne paczki. Jeszcze raz gratulujemy uczestnikom i życzymy Zdrowych i Wesołych Świąt Bożego Narodzenia.