Pierwsza pomoc – szkolenie klas VA i VIA

W dniu 7.10.2016r. odbyły się dwa szkolenia z zakresu udzielania I pomocy przedmedycznej. Adresatem byli uczniowie klas: Va i VIa. Swoją wiedzą dzielił się z młodzieżą Pan Jarosław Kalenik – Specjalista Ratownictwa Medycznego.

Tematyka zajęć obejmowała: wyposażenie plecaka ratowniczego, inscenizacja wykonania telefonu alarmowego, układanie osoby poszkodowanej w pozycji bocznej ustalonej, opatrunek uciętego palca, zachowanie się podczas ataku padaczki i opatrunek w przypadku uszkodzenia oka. Pan Kalenik z chęcią opowiadał na wiele pytań i w bardzo jasny sposób tłumaczył istotę wykonywanych czynności. Każdy mógł przećwiczyć układanie poszkodowanego w pozycji bocznej. Zajęcia były bardzo interesujące i wszyscy czekamy na kontynuację.

Do zobaczenia