Przejdź do treści

SP3 Koszalin

Szkoła Podstawowa nr 3 im ks. Jana Twardowskiego w Koszalinie

Półfinał Wojewódzki Igrzysk Dzieci w Minikoszykówce Chłopców

W poniedziałek 9 kwietnia 2018r. odbył się w naszej szkole Półfinał Wojewódzki Igrzysk Dzieci w Minikoszykówce Chłopców. Gościliśmy drużyny ze Szczecina, Kołobrzegu, Sławna oraz gospodarzy z SP3 w Koszalinie. W pierwszym meczu udało nam się pokonać zespół z SP4 Kołobrzeg pomimo nerwowej sytuacji pod koniec 2 kwarty kiedy to Franek Hac trzema akcjami z rzędu doprowadził do remisu 16:16 trafiając ostatni swój rzut z połowy boiska. Po przerwie twarda obrona pozwoliła nam na zapewnienie sobie zwycięstwa w tym meczu. W drugim meczu zespół SP16 Szczecin wygrał z SP3 Sławno. W finale spotkaliśmy się właśnie z drużyną ze Szczecina.

Mecz stał na wysokim poziomie, w ostatniej kwarcie zwycięstwo przechodziło z rąk do rąk. Po remisie w ostatnich 5 sekundach to goście mieli piłkę z autu i udało im się doprowadzić do akcji rzutowej, w której zdobyli 2 zwycięskie punkty rzucając szczęśliwy rzut z odchylenia. Zajmując 2 miejsce awansowaliśmy do Finału Wojewódzkiego, który odbędzie się w naszej szkole w poniedziałek 14 maja 2018r. Niestety ta niewielka porażka zalicza się już do meczów finałowych. W finale gościć będziemy drużyny: SP16 Szczecin, SP3 Stargard Szczeciński, SP17 Koszalin oraz SP3 Koszalin. Zwycięstwa i porażki w meczach zaliczonych do finału są 1 lub 2 punktowe dlatego jeszcze wszystko jest możliwe. Życzymy zdrowej rywalizacji i niech wygra lepszy! Zapraszamy do kibicowania startujemy o 10.00.