Prelekcja prowadzona przez dzielnicowych z Komisariatu Policji w Koszalinie

W dniu 6 kwietnia 2017 roku uczniowie klas IV – VI naszej szkoły uczestniczyli w prelekcji prowadzonej przez dzielnicowych z Komisariatu Policji w Koszalinie. W trakcie spotkania  uczniowie rozmawiali między innymi o zagrożeniach związanych z nieodpowiedzialnym korzystaniem z Internetu, cyberprzemocy, zasadach bezpiecznego korzystania z Internetu. Funkcjonariusze omówili również najczęstsze przestępstwa i wykroczenia, na które narażeni są młodzi ludzie w sieci.
Uczniom przedstawiono  także sposoby, za pomocą których można się ustrzec przed oszustami internetowymi
i gdzie szukać pomocy w przypadku, kiedy staniemy się ofiarą takiego przestępstwa.

Prelekcja połączona była z prezentacją krótkich filmów przedstawiających powyższą problematykę.