Uczymy się ratować!

Od 2013 roku 16 października z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji obchodzony jest Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca.
My także tego dnia uczyliśmy się ratować.
W ramach obchodów Światowego Dnia Resuscytacji do szkoły zaprosiliśmy ratowników, którzy przeprowadzili zajęcia z zakresu udzielania I pomocy.
Uczniowie klas IV, VI i VIII pod okiem ratowników ćwiczyli uciski serca w rytmie hitu Bee Gees “Stayin’ Alive”, który znajduje się na liście Spotify do resuscytacji.
W akcji uczestniczyli również uczniowie klas I-III. Najmłodsi uczyli się ratować na swoich przytulankach: misiach. Chętni ćwiczyli na fantomach.

Głównym celem przeprowadzonej akcji była popularyzacja wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy osobie, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia oraz propagowanie tematyki prozdrowotnej. Każdy uczeń otrzymał ulotkę, na której znajdował się „Algorytm postępowania ratowniczego” oraz numery alarmowe.

Inicjatorkami akcji były nauczycielki:Jolanta Dąbrowska oraz Bożena Suszyńska.