Wizyta w bibliotece klasy Vc

W środę, 26.09.2018  udaliśmy się na wycieczkę do biblioteki z wychowawczynią Panią Beatą Lentner i Panią Luizą Rudnik, która uczy języka polskiego.

Celem naszej wizyty było poznanie treści książki pt. ,,Mirabelka’’. Pani bibliotekarka zaprezentowała nam pokaz multimedialny, który przedstawiał streszczenie tej książki. W czasie warsztatów zapisywaliśmy słowa, które kojarzyły nam się z miłością. Rysowaliśmy na kartce swoje dłonie, a potem wycinaliśmy narysowane kształty. Następnie pisaliśmy na nich swoje najważniejsze wspomnienia. Stworzyliśmy drzewko, do którego przypięliśmy swoje papierowe dłonie. Na koniec Pani bibliotekarka dała każdemu z nas nasionko mirabelki, a całej naszej klasie małe drzewko tego owocu, które zasadzimy przed szkołą.

Każdy z nas uważał tę wycieczkę za bardzo ciekawą.

Amelka Kuśmierkowska

Klasa V C