XXXII ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO 11 lutego 2024 roku

Nie jest dobrze, by człowiek był sam”. Leczyć chorego poprzez leczenie relacji.
Takie przesłanie zanieśli wolontariusze Szkolnego Koła CARITAS im. Świętego Jana Pawła II przy naszej szkole do chorych i pracowników hospicjum imienia Świętego Maksymiliana Kolbe w Koszalinie. Uczniowie na spotkaniach SKC przygotowywali piękne serca. 11 lutego 2024 r. Pani Ania Zajączkowska-Żyszkiewicz poszła wraz z wolontariuszami i prezentami w postaci serduszek i drożdżówek do chorych i pracowników hospicjum. Serca były imiennie wypisane dla każdego chorego z fragmentem orędzia papieża Franciszka, skierowanego właśnie do osób bardzo chorych. Widać było ogromne wzruszenie na twarzach obdarowanych. Nawet mogliśmy porozmawiać z Panem, który miał ponad sto lat. Pracownicy dostali również serduszka imiennie wypisane tylko z innym fragmentem orędzia skierowanego do osób opiekujących się chorymi. Wszyscy dostali drożdżówki upieczone przez Maję Chrupałłę i jej Mamę. To był niezwykły i wyjątkowy Światowy Dzień Chorego. Relację z tego pięknego spotkania można zobaczyć pod linkiem https://szczecin.tvp.pl/1590031/kronika o nas jest od 12 minuty i 10 sekund trwania kroniki.