Zawody Pływackie “UMIEM PŁYWAĆ”

XVI Amatorskie Zawody Pływackie “UMIEM PŁYWAĆ” 2024 z Patronatem Prezydenta Koszalina!
183 osoby z dziesięciu szkół podstawowych zgłosiły się do tegorocznej XVI edycji Zawodów Pływackich “UMIEM PŁYWAĆ” organizowanych przez naszą szkołę. Pływacy z klas III-V rywalizowali na dystansie 25m a z klas VI – na dystansie 50m. W każdej kategorii wiekowej odbyły się sztafety 4x25m stylem dowolnym, a na koniec popłynęły również sztafety z udziałem rodziców. Poza rywalizacją można było spróbować swoich sił w udzielaniu pierwszej pomocy, ubrać alkogogle lub obliczyć swoje BMI. Pierwszy raz w historii zawodów podczas dekoracji wybrzmiewały fanfary skomponowane przez ucznia naszej szkoły – Samuela Brzechwę.

Najlepszymi pływakami naszej szkoły okazali się:

W kategorii klas III:

Sawka Agnieszka – II m-ce na 25 m st. grzbietowym i III m-ce na 25 m st. dowolnym,

Błaszczyk Natalia – I m-ce na 25 m st. dowolnym,

Łapczuk Franek – I m-ce na 25 m st. grzbietowym i II m-ce na 25 m st. dowolnym,

Skurat Gustaw – I m-ce na 25 m st. dowolnym,

I m-ce w sztafecie 4×25 m: Sawka Agnieszka, Błaszczyk Natalia, Skurat Gustaw, Łapczuk Franek.

W kategorii klas IV:

Płatek Amelia – III m-ce na 25 m st. grzbietowym i V m-ce na 25 m st. dowolnym,

Jasińska Ola – I m-ce na 25 m st. dowolnym i IV m-ce na 25 m st. klasycznym w kategorii klas V!

I miejsce w sztafecie 4x25m: Jasińska Ola, Płatek Amelia, Czapiewski Kacper, Głuszko Franek.

W kategorii klas V:

Skurat Helena – V m-ce na 25 m st. klasycznym i II m-ce na 25 m st. dowolnym,

Mierzwa Leon – II m-ce na 25 m st. dowolnym,

I miejsce w sztafecie 4x25m: Skurat Helena, Mioduszewska Lena, Mierzwa Leon, Składowski Igor.

W kategorii klas VI:

Załaszczyk Zoja – IV m-ce na 25 m st. dowolnym,

Sobieraj Tamara – V m-ce na 25 m st. dowolnym.

Statuetkę NAJLEPSZEGO PŁYWAKA ZAWODÓW “UMIEM PŁYWAĆ” 2024 otrzymali:

SAWKA AGNIESZKA – klasy trzecie

ŁAPCZUK FRANCISZEK – klasy trzecie (Franek to uczeń II klasy)

PŁATEK AMELIA – klasy czwarte

W klasyfikacji drużynowej zdobyliśmy I miejsce! Brawa dla całej drużyny!

Na szczególne słowa uznania zasługują rodzice, którzy wystartowali w sztafecie wraz ze swoimi pociechami. Były to następujące osoby:

Sobieraj Rafał z córką Tamarą – I miejsce!

Skurat Kamil z córką Heleną – I miejsce!

Mucha Marcin z córką Marią – II miejsce!

Łapczuk Mirosław z synem Frankiem – II miejsce!

Dziękujemy wszystkim drużynom, sędziom, nauczycielom, ratownikom WSR oraz WOPR, uczniom i absolwentkom Szkoły Podstawowej nr 3 im ks. J. Twardowskiego w Koszalinie i fundatorom nagród za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu XVI Amatorskich Zawodów Pływackich „UMIEM PŁYWAĆ!”

Dariusz Krajewski – Sędzia Główny zawodów

nauczyciel w-f w SP Nr 3