XXVII Światowy Dzień Chorego

XXVII Światowy Dzień Chorego 11.02.2019 r. To wyjątkowy dzień gdzie kochani wolontariusze Szkolnego Koła CARITAS przy SP Nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Koszalinie, byli tam gdzie trzeba było być 😉
„Wzywam Was wszystkich, na różnych poziomach, do promowania kultury bezinteresowności i daru, niezbędnych do przezwyciężenia kultury zysku i odrzucenia” – napisał Ojciec Święty Franciszek w orędziu z okazji przypadającego 11 lutego, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, XXVII Światowego Dnia Chorego. Jego hasłem są słowa z Ewangelii św. Mateusza „Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie” (Mt 10,8)
Kochani wolontariusze SKC, pod opieką Pani Anny Zajączkowskiej-Żyszkiewicz, odpowiedzieli na to wezwanie papieża Franciszka i zanieśli prezenty dla pracowników i podopiecznych Hospicjum im. Maksymiliana Kolbego w Koszalinie z okazji XXVII Światowego Dnia Chorego przypadającego dzisiaj 11 lutego 2019 r.
Wspaniali młodzi ludzie każdemu wręczyli imiennie wypełnione serce, list kochającego Ojca, pieczone pierniczki i cukierki, coś dla ciała i dla ducha. To były wyjątkowe odwiedziny, wolontariusze wnieśli swoją młodzieńczą radość. Pani Krysia usiadła porozmawiać z wolontariuszami o życiu. To była cenna lekcja dla wszystkich. Człowiek dla człowieka jest darem, wzajemnie siebie potrzebujemy, aby wzrastać i tworzyć cywilizację miłości.