Zbiórka na Dom Samotnej Matki

Wolontariusze Szkolnego Koła CARITAS, pod opieką Pani Ani Zajączkowskiej-Żyszkiewicz, kolejny raz byli tam, gdzie najbardziej potrzebowano pomocy. 20.01.2019 roku kwestowaliśmy w filharmonii na rzecz Domu Samotnej Matki. Tego dnia odbył się koncert charytatywny wspaniałej aktorki, piosenkarki i cudownej osoby Stanisławy Celińskiej. Pani Stanisława cieszyła się, że jest takie miejsce w Koszalinie, gdzie mamy w bardzo trudnej sytuacji, mogą znaleźć bezpieczne miejsce, gdzie mogą uzyskać pomoc i godne warunki do życia dla siebie i swoich dzieci. W tym roku w Domu Samotnej Matki jest remont i liczy się każda złotówka. Dlatego nie mogło nas zabraknąć. Wolontariusze Szkolnego Koła CARITAS systematycznie pomagają i wspierają Dom Samotnej Matki od kilku lat. Co roku angażujemy się w akcję „Pielucha dla Malucha”; prowadziliśmy też w zeszłym roku zabawę mikołajkową. Ten rok zaczął się bardzo tragicznie, od takich słów zaczął się wstęp do koncertu ….. tym bardziej, jak pisał patron naszej szkoły ksiądz Jan Twardowski „Spieszmy się kochać ludzi, bo tak szybko odchodzą”. CARITAS po łacinie znaczy Miłość i tę Miłość chcemy nieść każdemu, kto jest w potrzebie. Jesteście bardzo ważni, BRAWO!