W ubiegłym tygodniu odbył się ostatni trening drużyny MKKS ŻAK U14 w sezonie 2019/2020. Minął też pierwszy rok naszego uczestnictwa w programie KOSSM. Treningi były podzielone na motoryczne i koszykarskie. Zawodnicy mogli poznać nowe sposoby na kształtowanie swoich zdolności motorycznych i kondycyjnych. Zajęcia prowadziła trenerka personalna Weronika Królik. Odbyły się testy zewnętrzne poprowadzone przez PZKosz. Testy dotyczyły szybkości, zwrotności, skoczności dosiężnej oraz wytrzymałości. Ponadto do treningu koszykarskiego dołączyliśmy w tym roku koncepcję szkolenia PZKosz – unifikację gry w obronie oraz w ataku. Z treningów nagrywane były filmy szkoleniowe, na których zawodnicy prezentowali opanowany zakres umiejętności koszykarskich. Odbyliśmy szkoleniowy Camp w Wałczu z udziałem wybranych 5 zawodników. Treningi prowadzili tam trenerzy z innych ośrodków w Polsce. To było świetne doświadczenie. W ubiegłym tygodniu wzięliśmy udział w rozgrywkach 3×3 w Żyrardowie. Pojechaliśmy z 4 zawodnikami i pokazaliśmy się z dobrej strony nabierając doświadczenia w meczach ze starszymi o rok kolegami. W przyszłym sezonie to nasz rocznik 2006 będzie wiodący i walka będzie nieco bardziej wyrównana. Program służy podnoszeniu umiejętności koszykarskich zespołu i kadry trenerskiej. Cieszymy się, że PZKosz dostrzega w nas potencjał i pozwala na kontynuację udziału w programie. Zawodnicy i sztab szkoleniowy otrzymali w ramach programu sprzęt sportowy i mogli korzystać z platformy Młode Asy Parkietu, która scala wszystkie ośrodki w Polsce. W skład kadry wchodzi fizjoterapeuta Lucjan Kasprzak. Jest do dyspozycji zawodników i raz w tygodniu służy wiedzą i fachową pomocą. W ostatnim okresie, kiedy treningi odbywały się zdalnie Pan Lucjan okazał się „kopalnią wiedzy” bez dna. Tematyka najczęstszych urazów koszykarza, sposobów regeneracji po treningu i meczu metodyka korzystania z sauny a nawet sposób doboru obuwia koszykarskiego były omówione tak szczegółowo, że pod koniec zajęć nie było o co pytać. Brawo Lucek! Dziękujemy, że jesteś z nami! Na ostatnim treningu kadra szkoleniowa: trenerka Weronika, fizjo Lucek i  trener Darek przebrali się w stroje i wspólnie z podopiecznymi rozegrali kolejno mecze 3×3 a później 5×5. Weronika okazała się niezłym obrońcą, Lucek potwierdził skuteczność rzutową za 3pkt a Darek nawet kilka razy pobiegł do szybkiego ataku. Po wspólnej zabawie nadszedł czas na podsumowanie i wręczenie wyróżnień. Oto one:

Wyróżnienia za zaangażowanie, wyniki sportowe oraz frekwencję otrzymali:

  1. Igor Krajewski
  2. Bartek Kowalewski
  3. Aleksander Kamieniarz
  4. Kacper Stasica
  5. Filip Kasprowiak
  6. Przemysław Wojciechowski
  7. Łukasz Wiśniewski
  8. Jakub Kalisz
  9. Adrian Tomicki

Gratulujemy i czekamy na kolejny sezon, oby na parkiecie a nie w internecie.

galeria zdjęć: https://photos.app.goo.gl/WPDjy8fBP3cb32c47

Dariusz Krajewski – trener MKKS ŻAK oraz KOSSM Koszalin