Szkolne Koło CARITAS

W dniu 15.06.2018 r. wolontariusze Szkolnego Koła CARITAS, przy Szkole Podstawowej Nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Koszalinie zostali zaproszeni do wzięcia udziału w Spotkaniu wolontariuszy SKC z całej diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Spotykamy się co roku w różnych miejscach, byliśmy już w Szczecinku, Skrzatuszu w tym roku było to w Koszalinie.

Opiekunem SKC jest Pani Ania Zajączkowska-Żyszkiewicz, w tym roku towarzyszył nam ksiądz Grzegorz Szymanowski.

Spotkanie rozpoczyna Msza Święta, przewodniczył biskup Krzysztof Zadarko, który podziękował wszystkim wolontariuszom za ich serce wrażliwe na drugiego człowieka, chęć pomocy, empatię, bezinteresowność i miłość do drugiego. „Wszyscy, którzy należycie do Szkolnych Kół Caritas, jesteście powiązani wspaniałą ideą, jaką jest idea miłosierdzia” – powiedział biskup w homilii, nawiązując do przypowieści o synu marnotrawnym, a także do osoby, która w naszej diecezji szczególnie mocno miłosierdzie rozpowszechniała oraz wdrażała pomysłowe projekty – kierującego nią od 1992 roku i zmarłego po 4 latach bp. Czesława Domina.

„Wolontariusze to skarb Caritas. To armia ludzi o wrażliwych sercach, dostrzegających ludzi w potrzebie” – powiedział ks. Tomasz Roda, dyrektor CDKK nie tylko o liczbie członków SKC, których w diecezji jest 1700. – Trudno przecenić wartość SKC, bo one misję miłości Chrystusa realizują w praktyce.

Po Mszy w parafii pw. Ducha Świętego przeszliśmy korowodem do amfiteatru, gdzie na pielgrzymów czekał raper Arkadio oraz prezentacje Busa Niepodległej, rozpowszechniającego idę programu „Rodzina Rodzinie” oraz sprzętu straży pożarnej, policji, straży granicznej. Pogoda dopisała, toteż wolontariusze, nawet ci starsi, chętnie korzystali z takich atrakcji dmuchane zamki czy malowanie twarzy. Wydarzenie oprawiła muzycznie schola „Tyle dobrego” pod kierunkiem ks. Arkadiusza Oslisloka, zaś uwielbienie flagami i animację przemarszu zatroszczyła się Szkoła Nowej Ewangelizacji w Koszalinie.

ZDJĘCIA >>>