30.04.2021

Akcja Szkolnego Koła CARITAS „Pielucha dla Malucha” pomoc dla mieszkańców Domu Samotnej Matki w Koszalinie

26.03.2021

Projekt Laudato Si w naszej szkole dalej trwa!

 

14.10.2020

XX Dzień Papieski

2.10.2020

Lekcja religii może wyglądać inaczej

9.03.2020

Kwesta SCK na rzecz Syrii

Projekt ekologiczny Caritas i NFOŚiGW

27.01.2020

Drzewo Życia dla Rwandy

RODACY-BOHATEROM

22.12.2019

PUSTA CHOINKA

Zakończenie akcji RODACY-BOHATEROM

Kolejna wizyta SKC z darami w Hospicjum

14.12.2019

PUSTA CHOINKA

10.12.2019

Odwiedziny niezwykłych gości w klasach 8 a i 8 b

7.12.2019

SKC – zbiórka żywności

6.12.2019

SKC – Ozdoby świąteczne

2.12.2019

Warsztaty Szkolnego Koła Caritas

 

1.11.2019

Kwesta SKC

20.10.2019

Działalność SKC

Nowe POLA NADZIEI

19.10.2019

Pola Nadziei

14.10.2019

XIX Dzień Papieski

13.06.2019

http://sp3.koszalin.pl/index.php/2019/06/13/spotkanie-skc/

24.05.2019

http://sp3.koszalin.pl/index.php/2019/05/24/wizyta-w-hospicjum-2/

13.02.2019 nowej zakładce)

http://sp3.koszalin.pl/index.php/2019/02/13/xxvii-swiatowy-dzien-chorego/

27.01.2019

Wolontariusze Szkolnego Koła CARITAS, pod opieką Pani Ani Zajączkowskiej-Żyszkiewicz, kolejny raz byli tam, gdzie najbardziej potrzebowano pomocy. 20.01.2019 roku kwestowaliśmy w filharmonii na rzecz Domu Samotnej Matki. Tego dnia odbył się koncert charytatywny wspaniałej aktorki, piosenkarki i cudownej osoby Stanisławy Celińskiej. Pani Stanisława cieszyła się, że jest takie miejsce w Koszalinie, gdzie mamy w bardzo trudnej sytuacji, mogą znaleźć bezpieczne miejsce, gdzie mogą uzyskać pomoc i godne warunki do życia dla siebie i swoich dzieci. W tym roku w Domu Samotnej Matki jest remont i liczy się każda złotówka. Dlatego nie mogło nas zabraknąć. Wolontariusze Szkolnego Koła CARITAS systematycznie pomagają i wspierają Dom Samotnej Matki od kilku lat. Co roku angażujemy się w akcję „Pielucha dla Malucha”; prowadziliśmy też w zeszłym roku zabawę mikołajkową. Ten rok zaczął się bardzo tragicznie, od takich słów zaczął się wstęp do koncertu ….. tym bardziej, jak pisał patron naszej szkoły ksiądz Jan Twardowski „Spieszmy się kochać ludzi, bo tak szybko odchodzą”. CARITAS po łacinie znaczy Miłość i tę Miłość chcemy nieść każdemu, kto jest w potrzebie. Jesteście bardzo ważni, BRAWO!

20.12.2108

W dniu 20.12.2018 r. wolontariusze Szkolnego Koła CARITAS dzielnie sprzedawali swoje wypieki na rzecz Hospicjum i na naukę Summy Waweru z Kipsing w Kenii. Udało nam się zebrać za cały rok nauki tj. równowartość 100 $ i jeszcze zostało 164 zl. dla Hospicjum, które przekazaliśmy 21.12.2018 r. Bardzo, bardzo dziękuję wszystkim, którzy chcieli wesprzeć akcje SKC. Dodatkowo bardzo dziękuję Klaudii Wójcik i Zosi Żołynia z klasy 3C gimnazjum, za piękne wypisanie albumów, które w prezencie zanieśliśmy 21.12.2018 r. dla podopiecznych hospicjum w Koszalinie. To było piękne zakończenie roku kalendarzowego 2018.
Jestem z Was dumna.
Anna Zajączkowska-Żyszkiewicz opiekun Szkolnego Koła CARITAS

 

Szkolne Koło CARITAS zakończyło akcję RODACY – BOHATEROM, bardzo dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję. Przekazaliśmy kartki świąteczne i tu szczególne podziękowania dla klas: 3 A gimnazjum i 5 b oraz dla wszystkich, którzy przekazali dary na rzecz kombatantów na Kresach Wschodnich. Prezenty odebrał od nas Pan Marcin Maślanka ze Stowarzyszenia GRYF. Jeszcze raz bardzo dziękuję za patriotyczną postawę.

Anna Zajączkowska-Żyszkiewicz opiekun Szkolnego Koła CARITAS

 

15 wolontariuszy Szkolnego Koła CARITAS przy Szkole Podstawowej nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Koszalinie, wraz z opiekunem Panią Anną Zajączkowską-Żyszkiewicz i Zespołem Parafialnym CARITAS, przy parafii pw. Św. Wojciecha w Koszalinie, wzięło udział w Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności. TAK. POMAGAM! 7 i 8 grudnia 2018 r. dzielnie zachęcali innych do akcji w sklepie Biedronka przy ulicy Zwycięstwa 282 w godzinach 10-19. Zebraliśmy rekordową ilość żywności. Wszystkim ofiarodawcom wielkie Bóg zapłać, a wolontariuszom bardzo dziękuję. Jesteście cudowni!

PEŁNA GALERIA ZDJĘĆ >>>

 

W dniu 1 listopada 2018 r. wolontariusze Szkolnego Koła CARITAS przy Szkole Podstawowej Nr 3 w Koszalinie z wielkim zaangażowaniem kwestowali na cmentarzu, na rzecz Hospicjum. Od 11 lat wspieramy podopiecznych Hospicjum w Koszalinie. Uczniowie z naszej szkoły wykonują prace plastyczne, z których robimy albumy. Każdy podopieczny dostaje imiennie wypisany album. Pomysłodawczynią tej akcji była Patrycja Pusz. Odwiedzamy Hospicjum kilka razy w roku przynosząc w darze albumy, ciasta i pieniądze zebrane w ramach akcji na cmentarzu, „Żonkil” i ze sprzedaży palm przy parafii pw. Świętego Wojciecha w Koszalinie. W tej akcji w zeszłym roku bardzo nam pomogła Pani Asia Stryczek, która wykonała niezwykłe palmy. Wszyscy czekali, aby kupić palmę, która przeszła przez ręce Pani Asi. Dodatkowo sprzedajemy ciasta i ozdoby na rzecz Hospicjum w Koszalinie. W ten sposób Szkolne Koło CARITAS przekazuje kilka tysięcy złotych. Co roku 11 lutego odwiedzamy Hospicjum w ramach Światowego Dnia Chorego i w Wielki Czwartek. Wszystkim bardzo dziękuję za bezcenny dar Waszego czasu, radości i empatię. Anna Zajączkowska-Żyszkiewicz opiekun Szkolnego Koła CARITAS przy Szkole Podstawowej Nr 3 w Koszalinie.

W dniu 30 października 2018 roku dzielni wolontariusze Szkolnego Koła CARITAS sadzili cebulki żonkili przy Szkole Podstawowej Nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Koszalinie. Najpierw wszyscy wyrywali chwasty przygotowując „Pola Nadziei” do sadzenia. Co roku wolontariusze Szkolnego Koła CARITAS biorą udział w akcji „Żonkil”. Czekamy, kiedy wyrosną piękne żonkile, aby w ramach tej akcji rozdawać je darczyńcom na rzecz Hospicjum w Koszalinie. Bardzo dziękuję wszystkim wolontariuszom za okazane serce i włożony wysiłek.

Anna Zajączkowska-Żyszkiewicz opiekun Szkolnego Koła CARITAS przy Szkole Podstawowej Nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Koszalinie.

W dniu 14 października 2018 r. wolontariusze Szkolnego Koła CARITAS przy Szkole Podstawowej nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego z oddziałami gimnazjum w Koszalinie dzielnie kwestowali od wczesnych godzin porannych do wieczora na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Była to zbiórka przy parafii pw. Świętego Wojciecha w Koszalinie w ramach XVIII Dnia Papieskiego pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa”. Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” została powołana przez Konferencję Episkopatu Polski w 2000 roku. Stanowi wyraz wdzięczności Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II za Jego niestrudzoną posługę duchową na rzecz Kościoła i naszej Ojczyzny.

Głównym nurtem działalności Fundacji jest propagowanie nauczania św. Jana Pawła II. Konferencja Episkopatu Polski, na wniosek Fundacji postanowiła, że corocznie w niedzielę poprzedzającą 16 października, organizowany będzie Dzień Papieski w Polsce i poza jej granicami. W tym roku świętujemy ten dzień już po raz osiemnasty. Tego dnia zanoszone są modlitwy w intencjach Ojca Świętego Franciszka, odbywają się sesje naukowe poświęcone nauczaniu św. Jana Pawła ll, imprezy kulturalne, a także zbiórka pieniędzy we wszystkich kościołach w całej Polsce i na ulicach większych miast.

To właśnie dzięki hojności i zaangażowaniu Polaków podczas zbiórki Fundacja może prowadzić swoją działalność stypendialną pośród utalentowanej młodzieży, pochodzącej z niezamożnych rodzin. Obecnie pomaga prawie 2000 uczniom i studentom. Dopełnieniem programu stypendialnego są letnie obozy formacyjne dla stypendystów. Młodzież, która dzięki pomocy Fundacji otrzymuje szansę rozwoju, nazywana jest „żywym pomnikiem” Ojca Świętego Jana Pawła II.

Dziękuję wszystkim wolontariuszom i darczyńcom, którzy chcieli budować „żywy pomnik” św. Jana Pawła II. Jeszcze raz bardzo dziękuję za okazane serce.

Anna Zajączkowska-Żyszkiewicz opiekun Szkolnego Koła CARITAS

 

http://sp3.koszalin.pl/index.php/2019/01/27/zbiorka-na-dom-samotnej-matki/