Program poprawy jakości kształcenia

Miło nam poinformować, że w ramach projektu pn. „Program poprawy jakości kształcenia ogólnego w Koszalinie” nasza szkoła otrzymała nowe tablety zakupione przez Koszalin Centrum Pomorza ze środków UE. Sprzęt wykorzystywany będzie podczas dodatkowych zajęć w ramach projektu z zakresu edukacji społeczno-finansowej z wykorzystaniem międzynarodowego programu Aflatoun, którego propagatorem w Polsce jest Fundacja Nauka dla Środowiska, która jest Partnerem w projekcie „Program poprawy jakości kształcenia ogólnego w Koszalinie”. Program Aflatoun ceniony na całym świecie, ma na celu kształtowanie wśród uczniów kompetencji społecznych i finansowych, ucząc ich odpowiedzialnego zarządzania zasobami, oszczędzania oraz planowania swojego życia. Odkrywa on również potencjał dzieci i młodzieży, rozwija krytyczne myślenie oraz zaangażowanie najmłodszych w działania na rzecz lokalnego otoczenia, przygotowując ich jednocześnie do bycia otwartymi, tolerancyjnymi i aktywnymi obywatelami.
Część naszych nauczycieli w czerwcu br. przeszła już cykl specjalistycznych szkoleń prowadzonych przez Fundację Nauka dla Środowiska, stając się edukatorami programu Aflatoun i przygotowując się do prowadzenia atrakcyjnych zajęć z naszymi uczniami w ramach szkolnych klubów Aflatoun/Aflateen. Wierzymy, że takie wsparcie pozwoli uczniom w przygotowaniu do dorosłego życia.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w ten projekt i cieszymy się, że wspólnie możemy podnosić jakość edukacji w naszej szkole.