84. rocznica Zbrodni Katyńskiej

12 kwietnia 2024 roku odbyła się uroczystość upamiętniająca 84. rocznicę Zbrodni Katyńskiej, a jednym z ważnych elementów tego wydarzenia był udział Pocztu Sztandarowego naszej szkoły w składzie: Maja Połoczańska, Kinga Mazur oraz Jan Domian w tejże uroczystości.

Poczet Sztandarowy, złożony z uczniów reprezentujących szkołę, odegrał istotną rolę w ceremonii, symbolizując młodzieńczą pamięć i szacunek dla poległych. Ich obecność podkreśliła znaczenie pamięci historycznej oraz zaangażowanie młodego pokolenia w pielęgnowanie narodowej tożsamości.

Wzięcie udziału przedstawicieli naszej szkoły w tym wydarzeniu, było nie tylko okazją do wyrażenia szacunku dla bohaterów narodowych, ale również do pogłębienia wiedzy historycznej i zrozumienia znaczenia wydarzeń sprzed lat dla współczesnego społeczeństwa.

Opiekun Pocztu Sztandarowego: Wojciech Kraszewski.