Akademia Pana Zęba

W dniu 25 kwietnia w naszej szkole odbyły się warsztaty stomatologiczne ,,Akademia Pana Zęba”. Były to pierwsze tego typu zajęcia w naszym województwie. To wyjątkowa i nowoczesna formuła zajęć profilaktyczno-dydaktycznych. Rozpoczęły się krótką prelekcją dot. higieny jamy ustnej prowadzoną przez doświadczonych stomatologów, a zakończyły warsztatami, podczas których dzieci miały szansę zapoznać się z profesjonalnym sprzętem stomatologicznym oraz zasymulować badanie stanu uzębienia na wysokiej jakości fantomach. W ramach zajęć, w których wzięli udział uczniowie klas II, korzystano z profesjonalnych sprzętów stomatologicznych, takich jak: mikroskopy stomatologiczne, lampy polimeryzacyjne oraz wielu narzędzi takich samych, jakich używają stomatolodzy. Zajęcia prowadzone były w formie zabawy i eksperymentów, które w sposób twórczy rozbudzały wyobraźnię dzieci. Uczniowie byli zachwyceni taką formą zajęć. Mamy nadzieję, że tego typu warsztaty pomogą neutralizować u dzieci lęk przed dentystą, a może nawet część z nich zainspiruje się do bycia w przyszłości stomatologiem. Warsztaty mogły odbyć się nieodpłatnie dzięki zaangażowaniu p. Natalii Stachery- lekarza stomatologa i jednocześnie byłej uczennicy naszej szkoły oraz przyszłej mamy pierwszoklasistki i prezesa Fundacji ,,Akademia Pana Zęba” – p.Roberta Wójcika, za co serdecznie dziękuje dyrektor szkoły – p. Wioleta Maksymowicz, mając nadzieję na kolejny cykl warsztatów w przyszłym roku szkolnym.