Projekt ekologiczny Caritas i NFOŚiGW

Szkolne Koło CARITAS, przy Szkole Podstawowej Nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Koszalinie, dostało zaproszenie do wzięcia udziału w konkursie projektów ekologicznych Caritas i NFOŚiGW. Projekty są inspirowane encykliką Papieża Franciszka Laudato Si’.

W czwartek 5 marca 2020 r., w siedzibie Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej w Koszalinie odbyły się warsztaty dla przedstawicieli szkół chętnych do wzięcia udziału w projektach ekologii integralnej encykliki papieża Franciszka Laudato Si’. Podczas warsztatów wolontariusze wraz z Panią Anną Zajączkowską-Żyszkiewicz mogli poznać o. Cordiana Szwarca OFM- koordynatora krajowego projektu oraz p. Emilię Ślimko – eksperta wspierającego projekt. Warsztaty rozpoczęły się o 9:00 i zakończyły około godziny 15. Po wstępnych informacjach przeszliśmy do kaplicy na mszę świętą podczas, której nawzajem siebie powierzaliśmy Panu Bogu. Głównym założeniem warsztatów było wprowadzenie w tematykę projektu, zapoznanie z technikami warsztatowymi pomocnymi w pracy nad projektami oraz poznanie platformy WITKAC, która będzie używana przy składaniu wniosku.

Anna Zajączkowska-Żyszkiewicz koordynator SKC