PUSTA CHOINKA

Akcja Pusta Choinka została przedłużona do 22.12.2019 r. i tak znowu wolontariusze Szkolnego Koła CARITAS przy Szkole Podstawowej Nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Koszalinie pod opieką Pani Ani Zajączkowskiej-Żyszkiewicz zapraszali do zrobienia paczki dla dzieci, które marzą o ciepłej kurtce na zimę, butach, szaliku, czy swetrze. Koszalinianie mieli otwarte serca i chętnie brali bombki z wypisanymi marzeniami dzieci, potem przygotowują paczki i oddają do siedziby CARITAS-u. I tak w wigilię zostaną rozwiezione paczki dzieciom. I właśnie wtedy rozleje się czar bezinteresownej miłości, która najbardziej rozgrzewa serca. Szczególnie dziękuję wolontariuszom, którzy dzielnie wspierali tę akcję w dniach 21 i 22.12.2019 r. przez kilka godzin. Szczególnie dziękuję Milence Bodendorf, która przez dwa dni dzielnie wspierała tę akcję. Dziękuję też Klaudii Larek, Martynce Kowalczyk i Kacprowi Stasica, który nawet w swoje urodziny przyszedł wesprzeć akcję i kwestować na rzecz dzieci na wyspie Samos. Jesteście wyjątkowi.

Dodatkowo zbieraliśmy datki na rzecz dzieci w obozie dla uchodźców na greckiej wyspie Samos.

Caritas Diecezji Koszalińsko–Kołobrzeskiej, będąca w kontakcie z księdzem katolickim posługującym na wyspie Samos, chce zafundować tamtejszym dzieciom świąteczny obiad. Koszt obiadu, przygotowanego dla blisko 200 osób będących pod opieką parafii, to 1,5 tys. euro. – Do tego Caritas chce dołączyć paczkę higieniczną, która będzie zawierała pastę do zębów, mydło i szampon. To pozwoli tym dzieciom poczuć się lepiej w tak trudnych i niezrozumiałych dla nich warunkach w jakich przyszło im teraz żyć. Ofiarodawcy otrzymywali od wolontariuszy SKC magnes i płytę.

Wszystkim wolontariuszom i darczyńcom niech Pan Bóg błogosławi i obdarzy swoją Miłością.

W dniu 14.12.2019 r. dzielni wolontariusze ze Szkolnego Koła CARITAS przy Szkole Podstawowej nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Koszalinie zaangażowali się w akcję PUSTA CHOINKA. W sobotę przed Ratuszem został rozstawiony namiot i mimo padającego deszczu Maja Hołodowska, Kacper Stasica i Szymon Fursewicz zapraszali koszalinian do włączenia się w akcję.
Wspólna akcja diecezjalnej Caritas i Polskiego Radia Koszalin, zainicjowana w 2011 roku w koszalińskim Centrum Handlowym. Akcja polega na ustawieniu w Centrum Handlowym każdego z miast choinki, na której zawieszane są ozdoby z informacją o wieku, imieniu oraz materialnej potrzebie ucznia, wskazanego wcześniej przez Dyrekcję Szkół Podstawowych.
Tegoroczna edycja Pustej Choinki odbyła się 14 grudnia w namiocie na placu przed koszalińskim ratuszem, gdzie stanęła symboliczna sucha – a nie jak dotąd żywa, zielona – choinka.
Zawisły na niej tradycyjne bombki  z potrzebami materialnymi dzieci z naszej diecezji oraz bombki–cegiełki, z których dochód będzie przeznaczony na przygotowanie świątecznego obiadu dla dzieci z obozu dla uchodźców na greckiej wyspie Samos.
Po skończonej akcji wolontariusze zostali zaproszeni na obiad. Bardzo dziękuję Bogu za Was, i jestem dumna, że mam przyjemność prowadzić Szkolne Koło CARITAS, którego wolontariusze angażują się w tyle akcji.
Anna Zajączkowska-Żyszkiewicz koordynator SKC